Aktuality


 • Aktuální téma na scéně Národního divadla Brno Teror – o verdiktu rozhodnou diváci

  Je možné obětovat jistý menší počet lidí za cenu záchrany většího počtu lidí? Měla polská katolička Sofia právo rozhodnout, které z jejích dvou dětí s ní koncentrák přežije a které zaplatí životem? Měli piloti amerického letounu Enola Gay odmítnout příkaz ke svržení atomové bomby na Hirošimu, aby zabitím desetitisíců předešli smrti možná statisíců? 

  13.10.2017 více
 • Archeopark Pavlov získal další ocenění! Tentokrát Iconic Awards 2017

  Archeopark Pavlov sklízí jeden úspěch za druhým. Po českých cenách Stavba roku 2016 a Stavba Jihomoravského kraje 2016 pro architektonické řešení budovy a ocenění expozice titulem Gloria Musaealis v kategorii Muzejní počin roku 2016, si z německého Mnichova přiváží další architektonické ocenění – prestižní Iconic Awards 2017 v kategorii Best of the Best!

  12.10.2017 více
 • Neziskové projekty ze Znojemska mají letos již popáté možnost bojovat o čtvrt milionu korun

  Sportovní sdružení, kulturní spolky, ekologové a ochránci přírody či lidé v nouzi – ti všichni se letos již popáté mohou ucházet o jednorázovou finanční podporu Adfors Grant v celkové výši 250 tisíc korun. Žadatelé musí být z okresu Znojmo, kde sídlí jeden z výrobních závodů vyhlašovatele soutěže, společnosti Saint-Gobain Adfors CZ, nebo sousedního Moravského Krumlova. Společnost chce dát letos šanci zejména novým projektům a z toho důvodu také změnila pravidla soutěže. Nově tak o příspěvek nemohou znovu usilovat projekty, které v předchozích dvou ročnících zvítězily. Doposud společnost podpořila už na 29 regionálních projektů ze sociální oblasti, ekologie, kultury a sportu. Přihlášky do grantu je možné podávat prostřednictvím webových stránek společnosti, a to od začátku října 2017 do 15. ledna příštího roku.

  9.10.2017 více
 • Místa navštívená během exkurze zaujala i v dešti

  Dne 19. září 2017 se uskutečnila první ze série odborných exkurzí v rámci projektu "GrünRaum - Zhodnocení zelených prostor" za účelem výměny zkušeností. Účastníci z jižní Moravy a Vysočiny navštívili během dne celkem tři partnerské zelené prostory z Dolního Rakouska.

  2.10.2017 více