Ode dneška patří Brno divadlu

 Uvedením inscenace režiséra Kornéla Mundruczóa Demence – koláže z prostředí psychiatrické kliniky – začíná 10. května v Brně osmidenní přehlídka divadelních souborů z různých koutů světa.

 Představení, které uvede maďarský soubor Proton Theatre, bude doprovázeno českými titulky. Festival Divadelní svět Brno slibuje divákům seznámení se špičkovou činohrou, baletem i s produkcí divadel pro rodiny s dětmi.
Ve festivalovém programu figuruje řada pozoruhodných inscenací. Například unikátní adaptace románu Mistr a Markétka v podání slovenského divadla Teatro Tatro, které se odehraje ve speciálně upraveném šapitó na Kraví hoře. Divadlo roku 2016 - Komorní scéna Aréna, pak přiveze do Reduty sžíravě ironickou inscenaci Lidská tragikomedie. Příznivci tance se mohou těšit na německé Theater Bremen, které v Brně kromě činoherního představení Dobrého člověka ze Sečuanu představí jednu ze svých nejnovějších inscenací propojující tanec a divadlo – Zlaté srdce. Představení je doplněno živým hudebním doprovodem multiinstrumentalistky Maartje Teussink. Pozoruhodným projektem je rovněž inscenace Constellations I. (Before I Say Yes) tanečního souboru Spitfire Company a Orchestru Berg, která bude na festivalu uvedena ve speciální úpravě přímo pro prostor Mozartova sálu v divadle Reduta.
Vrcholem letošního ročníku se zajisté stane izraelská Kibbutz Contemporary Dance Company. Svou fascinující inscenaci Horses in the Sky uvede v Janáčkově divadle hned dvakrát. O prestiži tohoto souboru svědčí i fakt, že lístků zbývá v prodeji už jen pár.
V současné době máme vyprodaných již devět představení, mezi nimi i Věčný život dánského souboru Odin Teatret, oceňovanou Olgu Divadla Letí, nebo Fanny a Alexandera Slovenského národného divadla, informuje ředitel festivalu Martin Glaser.
Díky spolupráci s Českými dráhami v rámci akce VLAK + Divadelní svět Brno mají mimobrněnští diváci možnost cestovat na festival levněji. Při nákupu zpáteční jízdenky do Brna získají po předložení platné festivalové vstupenky 50% slevu. Jízdenku VLAK+ Divadelní svět Brno je možné zakoupit v kterékoli pokladně Českých drah nebo u průvodčího ve vlaku. Sleva se vztahuje na zpáteční jízdenku s datem nástupu od 9. do 18. května 2017.
Vstupenky na festivalová představení je možné zakoupit na pokladnách Národního divadla Brno, Městského divadla Brno, Centra experimentálního divadla a divadla Radost nebo online na webových stránkách www.divadelnisvet.cz, kde je rovněž uveřejněn kompletní program. Aktuální informace jsou také na facebook/divadelnisvet. Letos si diváci mohou poprvé koupit Festival pass – při zakoupení vstupenek na čtyři a více různých představení získají automaticky slevu 25% na celý nákup.

Podrobný program na www.divadelnisvet.cz