Prázdniny na letních scénách: Barevné léto s Národním divadlem Brno

 Právě započaté školní prázdniny mají v Národním divadle Brno k tradičním divadelním prázdninám poměrně daleko. Dramatické umění bude i letos výrazně obohacovat prázdninový kulturní život ve městě. Soubory Národního divadla Brno opouštějí v létě své jedinečné budovy.

 Prázdniny na letních scénách:
Barevné léto s Národním divadlem Brno

Právě započaté školní prázdniny mají v Národním divadle Brno k tradičním divadelním prázdninám poměrně daleko. Dramatické umění bude i letos výrazně obohacovat prázdninový kulturní život ve městě. Soubory Národního divadla Brno opouštějí v létě své jedinečné budovy.
Na hlavním nádvoří hradu Špilberku si operní fanoušci mohou během léta vychutnat pod hvězdami nejkrásněji opery, které má NdB na repertoáru. Nabídka termínů i inscenací je široká, od 8. července do16. září zde operní soubor uvede pět operních představení. Budou to opery Carmen, La Traviatta, Tosca, La Giocconda a Nabucco. Začátky představení na Špilberku jsou buď v 19 nebo ve 20 hodin a diváci, kteří si chtějí ušetřit fyzickou námahu, mohou na Špilberk přijet autobusy linky 80, vyjíždějící ze zastávky městské hromadné dopravy Česká.
Pro příznivce činohry uvede Národní divadlo Brno dramatizaci oblíbeného humoristického románu Zdeňka Jirotky Saturnin se skvělým hereckým výkonem Martina Siničáka. Okouzlující příhody pána a jeho bezmála geniálního sluhy, tentokrát obohacené letní swingovou romantikou v živém podání skupiny Melody Gentleman, mohou diváci zhlédnout od 25. do 29. srpna v Biskupském dvoře, pod věžemi katedrály na Petrově. Jako kontrapunkt k tomuto komediálnímu bloku připravila činohra pro milovníky černého humoru připravenu inscenaci s názvem „Černá labuť“, kterou uvede v sobotu 26. srpna od půl deváté ( v tuto hodinu budou začínat všechna představení v Biskupském dvoře).
Se začátkem školního roku balet Národního divadla Brno odstartuje v Biskupském dvoře exkluzivní pětidenní maraton s názvem Letní baletní koktejl 2017. Každý večer od 1. do 5. září mohou diváci v uceleném komponovaném večeru prožít baletní ochutnávku toho nejlepšího z baletního repertoáru NdB, ať již jde o inscenace, které již měly v Brně premiéru, nebo se teprve připravují.
Veškeré informace o představeních a zakoupení či rezervaci vstupenek, diváci najdou na webu www.ndbrno.cz, osobně pak v Mahenově divadle, do kterého tentokrát vejdou služebním vchodem naproti tramvajové zastávce. Tam jsou podle informace vedoucí oddělení marketingu a vnějších vztahů divadla Zuzany Žákové Klimplové po dobu rekonstrukce prostor předprodeje v Dvořákově ulici umístěny a každý všední den od 11 do 16 hodin otevřeny pokladny divadla. Vstupenky si mohou zájemci koupit také ve večerních pokladnách letních scén.