Europaforum Wien

Europaforum Wien

Europaforum Wien působí od roku 1966 jako poradenská agentura a poskytovatel služeb pro města a veřejné instituce. Europaforum poskytuje služby jako příprava studií, konzultační služby, pořádání mezinárodních konferencí a řízení projektů.

Europaforum Wien spolupracovalo společně s CCRJM na projektu "Po stopách moderny — Mezinárodní kulturní a muzejní poznávací stezka po stopách kulturního dědictví jižní Moravy a severovýchodního Rakouska první poloviny 20. století". Projekt byl realizován v rámci programu EU Evropská územní spolupráce Rakousko — Česká republika 2007–2013. 

Cílem projektu je propojit architektonické dědictví jižní Moravy a severovýchodního Rakouska první poloviny 20. století a vytvořit novou kulturní stezku mezi Brnem a Vídní a jejich jednotlivými objekty, šířit povědomí o kulturní identitě středoevropského regionu, napomáhat setkávání mezi obyvateli a tak i vzájemnému porozumění, ale také přinést nové poznatky a zážitky v podobě vzdělávacích a kulturních akcí, výstav, nových propagačních materiálů či aplikací pro mobilní telefony s informacemi o jednotlivých domech.