Anketu "Kraj mého srdce 2015" opanoval Jihomoravský kraj

Anketu "Kraj mého srdce 2015" opanoval Jihomoravský kraj

Z osmi hlavních cen IV. ročníku ankety "Kraj mého srdce 2015"  si celou polovinu odnesl Jihomoravský kraj. Jihomoravský kraj se stal nejoblíbenějším krajem v kategoriích "Folklor a tradice", "Cykloturistika", "Pěší turistika" a " Výlety s dětmi". Anketu pořádá vydavatelství KAM po Česku a veletržní společnost Incheba Expo Praha. Pro svůj oblíbený turistický kraj hlasovalo celkem 10 745 osob.

Anketa „Kraj mého srdce“ za rok 2015 opět zaujala tisíce hlasujících, kteří každoročně vyjadřují svou oblibu jednotlivým aktivitám v jednotlivých krajích naší republiky. Dlouhodobým smyslem ankety je posilovat povědomí hlasujících o konkrétních krajích a jejich turistické atraktivnosti, a tím podporovat domácí cestovní ruch. Hlasování probíhá pouze on-line formou a vyhlašování výsledků na veletrhu cestovního ruchu Holiday World se už stalo tradicí. Záštitu nad akcí převzala opět Asociace krajů ČR.

Stejně jako v minulých letech účastníci v každé vypsané kategorii vyjadřovali sympatie třem krajům bez ohledu na preference, a to prostřednictvím portálu www.kampocesku.cz. 

Jihomoravský kraj zabodoval ve „své“ kategorii „Folklor a tradice“ a dosáhl zde nejlepšího výsledku ze všech kategorií, svůj hlas mu dalo 73 % hlasujících. Naopak nejtěsnější vítězství získal v kategorii „Pěší turistika“ Jihomoravský kraj před krajem Jihočeským o pouhá 2 % hlasů. Stejné pořadí zaznamenaly tyto dva kraje i v nové anketní kategorii „Výlety s dětmi“.

 

Výsledky ankety (podle kategorií a pořadí):

LETNÍ DOVOLENÁ 

1. Jihočeský 2. Jihomoravský 3. Moravskoslezský

PĚŠÍ TURISTIKA
1. Jihomoravský 2. Jihočeský 3. Moravskoslezský 
CYKLOTURISTIKA 
1. Jihomoravský 2. Jihočeský 3. Vysočina

FOLKLOR A TRADICE
1. Jihomoravský 2. Jihočeský 3. Zlínský 

LÁZNĚ, LÁZEŇSTVÍ, WELLNESS
1. Karlovarský 2. Moravskoslezský 3. Jihomoravský 

PAMÁTKY/HISTORICKÁ MÍSTA
1. Hlavní město Praha 2. Jihočeský 3. Jihomoravský 

ZIMNÍ DOVOLENÁ
1. Liberecký 2. Moravskoslezský 3. Vysočina

VÝLETY S DĚTMI

1. Jihomoravský  2. Jihočeský  3. Moravskoslezský

Fotogalerie