Jihomoravský kraj oceněn za využití turistického potenciálu

Jihomoravský kraj oceněn za využití turistického potenciálu

V rámci slavnostního galavečera na veletrhu cestovního ruchu Holiday World ve Španělském sále Pražského hradu byl dne 19. února slavnostně vyhodnocen osmnáctý ročník TTG Travel Awards – nejprestižnější a nejstarší ankety odborníků v cestovním ruchu České republiky. V kategorii „Kraj v České republice, který nejlépe dokáže využít svůj potenciál k rozvoji cestovního ruchu“ zvítězil Jihomoravský kraj. 

Cenu převzal náměstek hejtmana Stanislav Juránek. Ředitelka krajského úřadu Věra Vojáčková pak převzala zvláštní ocenění pro nepřítomného dlouholetého předsedu Asociace krajů České republiky Michala Haška za dlouhodobé a kontinuální vytváření podmínek pro rozvoj v regionech České republiky. V kategorii „Město nebo obec, které ruku v ruce s podnikateli nejlépe rozvíjí místní cestovní ruch“ se na druhém místě za Prahou umístila jihomoravská metropole Brno.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, generální ředitel Incheby Expo Praha Alexander Rozin, předseda Fóra cestovního ruchu a Asociace cestovních kanceláří ČR Viliam Sivek a další představitelé předali vítězům letos vyhlášených šestnácti soutěžních kategorií bronzové trofeje z uměleckořemeslné dílny Petra Polívky.
 

Fotogalerie