PR články

Na této stránce naleznete PR články o jižní Moravě.


 • Zbýšovská úzkokolejka zahájí sezónu 16. května

  Zahájení deváté muzejní sezóny 2015 s jízdami historických vlaků s parní lokomotivou ze Zbýšova do Babic u Rosic připravuje na 16. květen Regionální úzkorozchodná železnice o.p.s. ve spolupráci s občanským sdružením Muzeum průmyslových železnic. O den dříve – v pátek 15. května, uspořádá od 10 hodin prezentaci pro partnery, fotografy,  novináře a přátele železnic, během které se uskuteční diskuse na téma turistických možností v mikroregionu Kahan.

  7.5.2015 více
 • Školní výlet na Velkou Moravu?

  Blížící se období školních výletů každoročně nastoluje otázku kam se s mladými svěřenci vydat tentokrát. Kam zamířit, aby to bylo relativně blízko, ale současně bezpečně za hranice našich všedních dnů. Hned několik zajímavých tipů nabízí webová stránka www.velka-morava.eu, kterou Centrála cestovního ruchu Jižní Morava ve spolupráci se zlínskou sesterskou organizací koncipovala jako ilustrovanou procházku všemi lokalitami jižní a východní Moravy i sousedního Trnavského samosprávného kraje, spojenými s naší velkomoravskou minulostí.

  27.4.2015 více
 • Kalendárium Slovanského hradiště v Mikulčicích

  Sezóna 2015 je připsána 1.130. výročí smrti svatého Metoděje (6. dubna 885) a Slovanské hradiště v Mikulčicích připravuje množství zajímavých akcí.

  2.3.2015 více
 • Na vědecké zasedání dojedou Brňané v buňce

  O chystaném podzimním otevření Mendeliana v moravském zemském muzeu informuje dnes brněnský deník. bude instalováno v prostorách někdejšího františkova muzea v biskupském dvoře v brně, ve stejných místech, kde před lety členové hospodářské společnosti - mezi nimi i johann gregor mendel - diskutovali o budoucnosti vědeckého bádání na moravě. návštěvnické centrum mendelianum zde lidem přiblíží vědu populární cestou. 

  29.1.2014 více
 • Rok s Mikulovem? Pestrý

  Naučná stezka o novokřtěncích, sto šedesát různých akcí a nová expozice v Dietrichštejnské hrobce. Mikulovští představili taháky letošní turistické sezony. V otázce, kam za zážitky, mají jasno. Na Mikulovsko! píše o tom dnešní Břeclavský deník. 

  21.1.2014 více
 • Síň připomene světici, která milovala guláš

   Opuštěné malé stavení s bývalou trafikou. Tak nyní vypadá rodný domek brněnské světice Marie Restituty. Popravili ji nacisté. Biskupství brněnské tam chce otevřít pamětní síň.

  21.1.2014 více
Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 14 27 39 52 Další