Nová sezonní výstava: Lichtenštejni

Vedení slavkovského zámku představilo na veletrhu Regiontour program na letošní sezónu, kterou zahájí 27. března. Píše o tom Vyškovský deník. 

Protože neměl se slavkovským zámkem v období bitvy Tří císařů co do činění pouze Napoleon Bonaparte, ale i knížata zvučných jmen, vedení památky se právě letos rozhodlo rod jednoho z nich připomenout. Jde o Lichtenštejny, jejichž zástupce po bitvě u Slavkova na zámku podepisoval dohody. „Ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava připravujeme výstavu nazvanou Vojenské tradice Lichtenštejnů a jejich garda. Půjde o celosezonní expozici, která bude k vidění v předzámčí. Návštěvníci na ní spatří mimo jiné zbraně ze sbírek knížecího rodu," přiblížil novinku ředitel slavkovského zámku Aleš Šilhánek.
Další významnou novinkou podle něj bude rozšíření mobilního průvodce městem o cizojazyčné verze, které doteď nebyly k dispozici. „Zájemci si ho mohou stáhnout do chytrého telefonu přímo na stránkách města nebo zámku, případně pomocí QR kódu v informačním centru. Doposud fungoval pouze v češtině, v letošní sezoně spustíme jeho jazykové mutace v angličtině, němčině a francouzštině. Zahraniční turisté tvoří nezanedbatelnou část návštěvníků, takže jim chceme vyjít vstříc," popsala pracovnice zámku Šárka Hálová.
Sezonu ve Slavkově zahájí krátkodobá výstava obrazů české výtvarnice Ivy Hüttnerové. Od konce května budou v prostorách zámku k vidění výtvory ze stavebnice Merkur. Osu celého letošního programu budou tvořit už tradiční akce. Nebude chybět Oldtimer festival, Dny Slavkova, Svatomartinské slavnosti nebo zimní Vzpomínkové akce k jubileu slavkovské bitvy.