Pálavské vinobraní zve na víno i na celebrity

Už jen pár dní zbývá do zahájení Pálavského vinobraní. Tato třídenní akce se v Mikulově letos koná již po osmašedesáté. Od pátku 11. až do neděle 13. září bude město vzdávat hold vínu i místním vinařům.

Ochutnávat se bude jak letošní burčák, tak nejlepší vína z mikulovské vinařské podoblasti a regionální speciality. Bohatý program nabízí prestižní vinařskou soutěž, degustace, ukázky zpracování hroznů, nejpopulárnější kapely a interprety několika generací i žánrů. Chybět nebude ani historický průvod s králem Václavem IV., krojový průvod a spousta zábavy pro děti i dospělé.
Vrcholným okamžikem sobotního programu Pálavského vinobraní je královský průvod, jehož ozdobou je již popáté herečka Chantal Poullain. Doprovodí ji samozřejmě vysvobozený král Václav IV. a v průvodu se mohou diváci těšit i na bohatou účast krojovaných souborů.
K dalším hvězdám Pálavského vinobraní budou patřit Hana Zagorová, Věra Špinarová, kapely MIG 21, Monkey Business, Hradišťan, Buty, Portless, Ondřej Brzobohatý, Ondřej Ruml, Mart Jandová, Michal Hrůza, bratři Ebenovi, Michal Prokop & Framus Five, Elis a David Deylovi s jejich kapelami.
Dostane se i na moravské lidovky a dechovou hudbu. Program pro děti bude připraven na Kozím hrádku i v zámecké zahradě. Bude se konat i další ročník výstavy Národní soutěže vín v hlavním sále zámku a odborná i laická veřejnost ochutná přes pět set vzorků bílých, růžových i červených vín mikulovské podoblasti. Již známý Mikulovský nos, Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně, se odehraje v Gajdošové sále. Součástí Mistrovství ČR bude také program sommelierské minimum, které představí zásady správné degustace vína. Kompletní program Pálavského vinobraní na www.palavske-vinobrani.cz.

Fotogalerie