Tiskové zprávy

Na této stránce naleznete tiskové zprávy.


 • Vemte děti do opery: Kocour v botách

   Že si neumíte představit kocoura, který zpívá? Žádný problém. Malí čtenáři nebo posluchači některé z četných variant pohádky bratří Grimmů (nebo Charlese Perraulta) Kocour v botách nikdy v minulosti neměli problémy s představou chytré kočkovité šelmy, mluvící lidským hlasem a obuté do fortelných škorní.

  21.3.2018 více
 • Startuje nový ročník soutěží Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy 2018

   Již devátým rokem Ministerstvo zemědělství uděluje značku Regionální potravina nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Projekt má za cíl podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo u výrobců.

  12.3.2018 více
 • Vrchol brněnské baletní sezóny má jméno: 4 ELEMENTS

   O ženách a mužích, o řádu a živelnosti budou divákům na scéně brněnského Mahenova divadla od 9. března vyprávět čtyři choreografie uváděné pod společným názvem “4 ELEMENTS”.

  6.3.2018 více
 • Rozmarné léto následuje přehlídka nového cirkusu

   Postavit v brněnském parku Lužánky cirkusový stan! Takový byl nápad vedení Národního divadla Brno, hledajícího řešení náhle vzniklého nedostatku scénického prostoru, způsobeného rekonstrukcí Janáčkova divadla.

  6.3.2018 více
 • Festival Dance Brno 2018 se blíží

   Taneční festival k oslavám 100 let vzniku samostatného Československa nazvaný Dance Brno 2018, který se uskuteční ve dnech 23. května – 16. června, není sice ještě doslova „za dveřmi,“ vstupenky však jsou již od prvního března v internetovém prodeji.

  6.3.2018 více
 • Piková dáma – nová inscenace po padesáti letech

  Zdálo by se, že hráčská vášeň, která byla v 19. století východiskem z nudy pro nejednoho příslušníka aristokratické smetánky carského Ruska, není pro dnešní divadlo aktuálním tématem. Martin Glaser, režisér nového uvedení Čajkovského opery Piková dáma na brněnskou operní scénu, však přesvědčuje o opaku. 

  22.2.2018 více
1 2 3 4 15 30 44 58 Další