Tiskové zprávy

Na této stránce naleznete tiskové zprávy.


 • Cyklojízda u příležitosti 30. výročí pádu železné opony

  Letos uplyne již 30 let od pádu železné opony, nepropustné bariéry mezi někdejším Východem a Západem. Je to 30 let spolupráce, společných projektů a přeshraničního partnerství, o něž se zasloužily města, obce, regiony, spolky, sdružení a významné osobnosti z pohraničí.

  29.4.2019 více
 • Česká premiéra – Hledání ztraceného času

  Hledání ztraceného času, nikdy nedokončené sedmisvazkové olbřlímí dílo francouzského literárního génia Marcela Prousta, bude mít českou premiéru v brněnském Mahenově divadle12. dubna.

  10.4.2019 více
 • Divadelní svět se opět chystá do Brna

   Jubilejní desátý festival Divadelní svět Brno se letos uskuteční ve dnech 23. - 28. května a přátelům múzy Thálie nabídne více než padesát představení na téma Evropský sen.

  10.4.2019 více
 • Romeo a Julie znovu na scéně

   Osmdesát let po světové premiéře Prokofjevova slavného baletu Romeo a Julie v brněnském Divadle Na hradbách mohli diváci v pátek 8. března spatřit premiéru v pořadí již sedmého (zdejšího) nastudování tohoto díla, jež se během let stalo pevnou součástí repertoáru předních baletních scén světa. 

  13.3.2019 více
 • Balet baletů opět zazáří

   Sto let (na den přesně) od první premiéry Čajkovského baletu Labutí jezero v Brně uvede Národní divadlo Brno obnovenou premiéru inscenace (19. 2.), která patří po dvě desetiletí ke kmenovému repertoáru této scény.

  11.2.2019 více
 • Noc bláznů v Mahenově divadle

   Ani komedie k popukání, ani intelektuální cvičení pro snoby. Jemná tragikomedie. Hra, stírající rozdíl mezi tím, co je normální a co již ne. Takovými slovy nejčastěji charakterizují hru australského autora Louise Nowry Noc bláznů, jež má za sebou úspěšné tažení po českých divadelních scénách a kterou si pro tuto divadelní sezónu vybrala také dramaturgie Činohry Národního divadla Brno.

  11.2.2019 více
1 2 3 4 17 33 49 65 Další