Tiskové zprávy


 • Piková dáma – nová inscenace po padesáti letech

  Zdálo by se, že hráčská vášeň, která byla v 19. století východiskem z nudy pro nejednoho příslušníka aristokratické smetánky carského Ruska, není pro dnešní divadlo aktuálním tématem. Martin Glaser, režisér nového uvedení Čajkovského opery Piková dáma na brněnskou operní scénu, však přesvědčuje o opaku. 

  22.2.2018 více
 • Nová motoristická expozice v Technickém muzeu Brno

   Stříbřitý jelen ve skoku - dílo sochaře V.I. Arjamova na kapotě, spousta chromu na mohutných náraznících, dvoubarevný lak elegantní karoserie. Dvě měkké lavice pro šest cestujících, pod kapotou dvouapůllitrový motor o výkonu 52 kilowatů, elegantní silueta podobná o něco větším vozům americké provenience oné doby. Taková je ruská Volha GAZ 21 přezdívaná “carevna,” která vévodí nové expozici Technického muzea v Brně nazvané Pozor, zákruta!

  22.2.2018 více
 • Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2017

   Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 29. ledna 2018 vyhlásila soutěž „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2017“. Vlastníci oceněných staveb získají na jejich renovaci až 100 tisíc korun. O nominovaném i vítězi rozhodne široká veřejnost.

  6.2.2018 více
 • Foto soutěž: Projekty EU v Jihomoravském kraji

  Najdi, vyfoť, popiš a pošli... a vyhraj exkurzi do Bruselu! Všimli jste si, jak nám projekty EU pomáhají? Máte ve svém okolí pěkně opravené památky, zajímavé kulturní akce, jezdíte po opraveném mostě, lepšími cyklostezkami, novou šalinou…?

  2.2.2018 více
 • Školní mládež může výtvarně zpracovat svůj vztah k cyrilometodějskému odkazu

  ZLÍN - Příběh řeckých bratrů, slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje dodnes udivuje, inspiruje a vzbuzuje emoce i naději. Co říká dnešní školní mládeži? To přinesou výsledky nové výtvarné soutěže Putování dějinami s Cyrilem a Metodějem, která je vyhlašována na obou stranách česko-slovenské hranice. „Cílem výtvarné soutěže je přiblížit školní mládeži společné kořeny české a slovenské kultury i státnosti, pro které bylo velkomoravské období spojené s příchodem byzantské misie sv. Cyrila a Metoděje živnou půdou. Věřím, že tematika soutěže kreativní mládež zaujme,“ uvedl Petr Gazdík, člen Rady Zlínského kraje pro oblast školství, který soutěži poskytl záštitu.

  1.2.2018 více
 • Svatý kopeček u Mikulova se stal národní kulturní památkou

   Svatý kopeček u Mikulova se stal národní kulturní památkou. Návrh Ministerstva kultury České republiky dnes schválila vláda. Dominanta Mikulova s křížovou cestou, kaplí svatého Šebestiána, zvonicí a kaplí Božího hrobu se dostal mezi osmnáctku významných poutních areálů v České republice, kterým chce stát udělit titul národní kulturní památka.

   
  31.1.2018 více
Předchozí 1 7 8 9 10 11 12 13 17 34 50 66 Další