Tiskové zprávy

Na této stránce naleznete tiskové zprávy.


 • Propagujeme kraj na veletrzích

  Centrála cestovního ruchu Jižní Morava bude náš kraj i v letošním roce propagovat na nejdůležitějších veletrzích cestovního ruchu v tuzemsku i v zahraničí. Ve dnech 14.-17. ledna nás najdete na brněnském veletrhu Regiontour na stánku Jihomoravského kraje (050) v pavilonu P.

  8.1.2016 více
 • Archeopark Pavlov

  Na konci května otevře mikulovské Regionální muzeum Archeologický park Pavlov. Projekt podpořený Regionálním operačním programem a Jihomoravským krajem unikátním způsobem zpřístupní lokalitu, která patří mezi národní kulturní památky. Komplex sídlišť z období paleolitu (doby lovců mamutů) pod Pálavou poskytl za dlouhá desetiletí výzkumů obrovské množství kamenných a kostěných nástrojů, uměleckých předmětů, ale i kosterních ostatků člověka současného typu.
  7.1.2016 více
 • Svět brněnské buržoazie v Löw-Beerově vile

  U příležitosti veletrhu Regiontour se v brněnské Löw-Beerově vile oficiálně otevírá expozice „Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat“ představující kapitoly z dějin architektury a životního stylu měšťanstva v Brně v období od druhé poloviny 19. století až do počátku 20. století. Expozice na pomezí muzea architektury a „house-muzea“ je umístěna v deseti místnostech vily brněnského židovského továrníka Löw-Beera v Drobného ulici.

  6.1.2016 více
 • Ďáblova bible v letohrádku Mitrovských

  Po loňském úspěchu výstavy České korunovační klenoty na dosah připravili v brněnském Letohrádku Mitrovských další návštěvnický „tahák,“ tentokrát tematicky zaměřený na knihu v rozličných podobách. Historická část výstavy přiblíží vývoj knižní kultury, knihu ve středoevropském kontextu pak připomene ústřední exponát – mistrovská maketa Ďáblovy bible, kterou vytvořil přední český umělecký knihař Jiří Fogl ze Žamberka. Výstava bude otevřena od 3.2. do 3.4.2016. 

  5.1.2016 více
 • Vinobus VOC Znojmo podpořily další dvě obce

  Vinobus, projekt vinařského turistického autobusu VOC Znojmo, jehož cílem je podpořit cestovní ruch na Znojemsku, podpořily další dvě obce. Tasovice a Chvalovice, tedy dvě obce, ve kterých má Vinobus svou zastávku, se zapojily do projektu a přispěly na jeho rozjezd a fungování.

  4.1.2016 více
 • Po stopách moravských Lucemburků

  Téma lucemburského panovnického rodu a jeho působení v zemích Koruny české, jež se stane ústředním motivem propagace lČR jako destinace poznávací turistiky u příležitosti 700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV., bude mít ohlas i na jižní Moravě v řadě výstav a dalších akcí.

  1.1.2016 více
Předchozí 1 17 24 25 26 27 28 29 30 33 49 65 Další