Tiskové zprávy


 • Online předprodej vstupenek na Grand Prix 2016

  Od 14. ledna si můžete koupit prostřednictvím on-line prodeje vstupenky na Grand Prix 2016 za výhodnou cenu. Turistické informační centrum města Brna spustilo ve čtvrtek 14. ledna 2016 on-line prodej vstupenek na Grand Prix České republiky 2016.

 • Single trail Moravský kras

  Spojení sportovní a rekreační cyklistiky v regionu Boskovicka, Blanenska a Brněnska slibuje projekt Single trail Moravský kras, jehož první šestikilometrová trasa na Jedovnicku bude otevřena 22. dubna 2016. Součástí ambiciózního projektu, který podpořil třímilionovou dotací Jihomoravský kraj, jsou tři dvacetikilometrové okruhy, z nichž první bude mít startovací místo v Jedovnicích, další v Mariánském údolí v Brně-Líšni a v Medlánkách.

  11.1.2016 více
 • Propagujeme kraj na veletrzích

  Centrála cestovního ruchu Jižní Morava bude náš kraj i v letošním roce propagovat na nejdůležitějších veletrzích cestovního ruchu v tuzemsku i v zahraničí. Ve dnech 14.-17. ledna nás najdete na brněnském veletrhu Regiontour na stánku Jihomoravského kraje (050) v pavilonu P.

  8.1.2016 více
 • Archeopark Pavlov

  Na konci května otevře mikulovské Regionální muzeum Archeologický park Pavlov. Projekt podpořený Regionálním operačním programem a Jihomoravským krajem unikátním způsobem zpřístupní lokalitu, která patří mezi národní kulturní památky. Komplex sídlišť z období paleolitu (doby lovců mamutů) pod Pálavou poskytl za dlouhá desetiletí výzkumů obrovské množství kamenných a kostěných nástrojů, uměleckých předmětů, ale i kosterních ostatků člověka současného typu.
  7.1.2016 více
 • Svět brněnské buržoazie v Löw-Beerově vile

  U příležitosti veletrhu Regiontour se v brněnské Löw-Beerově vile oficiálně otevírá expozice „Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat“ představující kapitoly z dějin architektury a životního stylu měšťanstva v Brně v období od druhé poloviny 19. století až do počátku 20. století. Expozice na pomezí muzea architektury a „house-muzea“ je umístěna v deseti místnostech vily brněnského židovského továrníka Löw-Beera v Drobného ulici.

  6.1.2016 více
 • Ďáblova bible v letohrádku Mitrovských

  Po loňském úspěchu výstavy České korunovační klenoty na dosah připravili v brněnském Letohrádku Mitrovských další návštěvnický „tahák,“ tentokrát tematicky zaměřený na knihu v rozličných podobách. Historická část výstavy přiblíží vývoj knižní kultury, knihu ve středoevropském kontextu pak připomene ústřední exponát – mistrovská maketa Ďáblovy bible, kterou vytvořil přední český umělecký knihař Jiří Fogl ze Žamberka. Výstava bude otevřena od 3.2. do 3.4.2016. 

  5.1.2016 více
Předchozí 1 17 24 25 26 27 28 29 30 34 50 66 Další