Tiskové zprávy


 • Konec roku ve znamení napoleonských akcí

  Letošní 210. výročí historického střetu Napoleonovy armády s vojsky ruského cara  Alexandra a rakouského císaře Františka na bitevním poli u Slavkova bude příležitostí k řadě vzpomínkových a pietních akcí, ale i k prezentaci aktivit klubů vojenské historie. Podrobný přehled o nich lze získat na webových stránkách projektu Morava napoleonská www.morava-napoleonska.cz, na webových stránkách Projektu Austerlitz a obcí slavkovského bojiště.

  26.10.2015 více
 • Svatý Martin otevře vinné sklepy

  Stará česká pranostika říká, že svatý Martin přijíždí na bílém koni. Znamená to, že 11. listopadu se u nás objevuje první sníh. Na teplé jižní Moravě to však většinou neplatí, po sněhu tu ještě nebývá ani památky. Tady svatý Martin v jedenáct hodin otevírá na brněnském náměstí Svobody první láhve svatomartinského vína – mladého vína z podzimní sklizně.

  23.10.2015 více
 • EuroVelo 13 – Stezka železné opony: Cyklisté vítáni

  25 let od pádu Železné opony se bývalá zóna smrti mění v jeden z nejzajímavějších cykloturistických produktů Evropy. Díky evropským přeshraničním projektům byla celá trasa podél českých hranic kompletně vyznačena, byly na ní instalovány informační panely a odpočívky připomínající např. protitankové zátarasy. Vydána byla i sada vícejazyčných informačních materiálů.

  19.10.2015 více
 • Nové expozice v jeskyních Moravského krasu

  Správa jeskyní České republiky v těchto dnech dokončila a zpřístupnila nové populárně naučné expozice ve čtyřech jeskyních Moravského krasu. Návštěvníkům přibližují dávné obyvatele jeskyní, ale také jejich objevování nebo využívání člověkem. Nové expozice s názvem Jeskyně a lidé rozšiřují prohlídkové trasy v jeskyních Balcarce, Kateřinské, Sloupsko-šošůvských a v jeskyni Výpustek, kde je navíc umístěna rozsáhlá výstava věnovaná celému Moravskému krasu, jeho geologii, objevování, výzkumu či archeologickým a paleontologickým nálezům.

  15.10.2015 více
 • Po stopách Lucemburků na jižní Moravě

  Připravované oslavy 700. výročí narození Karla IV. (14. května 1316) předznamenává již nyní nový produkt Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava spojený tematicky s lucemburským panovnickým rodem. Program čtyřdenní poznávací cesty „Po stopách Lucemburků na jižní Moravě“ nabízí řadu zajímavých cílů. Lucemburkové totiž v historii Markrabství moravského sehráli významnou roli.

  13.10.2015 více
 • Vznikl spolek pro pořádání motocyklové Grand Prix ČR

  Město Brno, Jihomoravský kraj a Centrála cestovního ruchu Jižní Morava založily Spolek pro Grand Prix ČR Brno, jehož posláním bude pořádání této přední motocyklové soutěže v příštích letech. Smlouvu podepsali 8. října jihomoravský hejtman Michal Hašek, primátor Brna Petr Vokřál a ředitelka Centrály cestovního ruchu Jižní Morava Zuzana Vojtová.

  9.10.2015 více
Předchozí 1 17 26 27 28 29 30 31 32 34 50 66 Další