Tiskové zprávy

Na této stránce naleznete tiskové zprávy.


 • Poslední premiéra roku v Mahenově divadle: Janošík znovu na scéně

   Poslední premiérou Národního divadla Brno v letošním roce se stalo uvedení inscenace režiséra Martina Františáka “Janošík Revisited” na motivy známého dramatu Jiřího Mahena, poprvé uvedeného na brněnské scéně v roce 1910. 

  18.12.2018 více
 • Už zítra startují ve Slavkově vzpomínkové akce na Bitvu u Slavkova

   Program Tenkrát ve Slavkově bude provázet příběh dělostřelce Jana Nepomuka Prokeše. Slavkov si připomene atmosféru roku 1805 v pátek 30. listopadu a v sobotu 1. prosince.

 • Nový vizuální styl Hvězdárny a planetária Brno

  Tak jako se nikdy nezastaví rozpínání vesmíru, které začalo velkým třeskem před 13 miliardami 800 miliony roky, tak pokračuje i pozvolná proměna Hvězdárny a planetária Brno. Nové 3D planetárium doprovází zrod nového 3D vizuálního stylu, který se postupně promítne do všech komunikačních kanálů této populárně-vědecké instituce.

 • Moravský kras získal od Tripadvisoru certifikát výjimečnosti za rok 2018

  Blansko – Správa jeskyní Moravského krasu oznámila, že získala od největšího cestovatelského serveru na světě - TripAdvisoru® Certifikát výjimečnosti za rok 2018.

 • Liška Bystrouška znovu otevře Janáčkovo divadlo

   Jako vzpomínání revírníka a revírníkové na mládí a na dětské hry koncipoval režisér Jiří Heřman nové uvedení Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky, které bude mít premiéru 17. listopadu v Janáčkově divadle, otevíraném pro veřejnost po více než ročních rekonstrukcích interiéru této největší operní scény v ČR.  

  14.11.2018 více
 • COL - Centrum obnovy společného kulturního dědictví

  Vývoj měst a vesnic, jejich proměny, kulturní význam krajiny, urbanistických celků a jednotlivých staveb - V čem vlastně spočívá hodnota kulturního dědictví? Jsou to výjimečné stavby? Venkovské usedlosti? Sídla? Řemeslné detaily? Využívání krajiny? Místní zvyky a kultura? Sakrální objekty? Jak to vidí odborníci z České republiky a Rakouska?

  14.11.2018 více
Předchozí 1 2 3 4 5 6 17 33 49 65 Další