Tiskové zprávy

Na této stránce naleznete tiskové zprávy.


 • Moravský kras získal od Tripadvisoru certifikát výjimečnosti za rok 2018

  Blansko – Správa jeskyní Moravského krasu oznámila, že získala od největšího cestovatelského serveru na světě - TripAdvisoru® Certifikát výjimečnosti za rok 2018.

 • Liška Bystrouška znovu otevře Janáčkovo divadlo

   Jako vzpomínání revírníka a revírníkové na mládí a na dětské hry koncipoval režisér Jiří Heřman nové uvedení Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky, které bude mít premiéru 17. listopadu v Janáčkově divadle, otevíraném pro veřejnost po více než ročních rekonstrukcích interiéru této největší operní scény v ČR.  

  14.11.2018 více
 • COL - Centrum obnovy společného kulturního dědictví

  Vývoj měst a vesnic, jejich proměny, kulturní význam krajiny, urbanistických celků a jednotlivých staveb - V čem vlastně spočívá hodnota kulturního dědictví? Jsou to výjimečné stavby? Venkovské usedlosti? Sídla? Řemeslné detaily? Využívání krajiny? Místní zvyky a kultura? Sakrální objekty? Jak to vidí odborníci z České republiky a Rakouska?

  14.11.2018 více
 • O lesku i bídě divadla Prévertovi Milenci nebes v Mahenově divadle

  Divadelní adaptací filmového scénáře slavného francouzského básníka Jacquesa Préverta k neméně slavnému francouzskému velkofilmu 40. let minulého století Děti ráje (režie Marcel Carné) s novým názvem Milenci nebes zahájila svoji novou sezónu činohra Národního divadla Brno. 

  22.10.2018 více
 • Tourfilm 2018: čestné uznání pro Jižní Moravu

  Mezinárodní festival Tourfilm proběhl ve dnech 5. a 6. října v Karlových Varech. V národní soutěži TourRegionFilm obsadilo propagační video jižní Moravy druhou příčku v konkurenci 46 přihlášených spotů z celé České republiky.

  8.10.2018 více
 • Informační centrum města Kyjova vyhrává

  V soutěži Informační centrum roku 2018 vyhrává TIC z Kyjova první místo v rámci Jihomoravského kraje. 

Předchozí 1 2 3 4 5 6 17 33 49 65 Další