Tiskové zprávy


 • Výstava v Paláci šlechtičen: Na poli a v kuchyni

  Jaké bylo složení stravy našich předků, jak se proměnilo do současnosti, co přetrvalo v čase díky zápisům v kuchařských knihách a v rodinné tradici, jaký je nynější stav lokálního pěstování potravinářských plodin a výroby potravin na Moravě? Na tyto otázky odpovídá další ze série výstav Moravského zemského muzea „Za humny“, nazvaná výstižně „Na poli a v kuchyni.“ Otevřena bude v Paláci šlechtičen v Brně od 7. října do 8. listopadu.  

  6.10.2015 více
 • Pálavské vinobraní v Mikulově bavilo rekordních 53 tisíc návštěvníků

  Mikulov žil o víkendu Pálavským vinobraním. Letos se konalo již po osmašedesáté a do města pod Pálavou během tří dnů přijelo rekordních padesát tři tisíc návštěvníků. Popíjeli víno či burčák, bavili se na hudebních vystoupeních v centru města, na amfiteátru a na zámku i ve vinařském městečku. Přijeli z celé České republiky. V davu, u stánků či na Národní soutěži vín byla slyšet i němčina a mezi letošními návštěvníky nechyběli ani Poláci či skupinky Slováků.

  15.9.2015 více
 • Slavnosti vína na náměstí Svobody představí 287 vzorků vín

  Od 14. do 20 září bude náměstí Svobody místem pro degustaci vína za doprovodu hudebního a divadelního programu. Svou nabídku vín představí 22 vinařství a tržiště doplní řemeslné produkty a občerstvení do celkového počtu 43 prodejních stánků.

  7.9.2015 více
 • Pálavské vinobraní – o druhém zářijovém víkendu rozzáří historický Mikulov oslava vína a folklóru

  Víno ve všech podobách poteče proudem v každém zákoutí Mikulova. Ochutnávky burčáku, moštů a vína budou oslavou nejen pro laiky, ale také pro odborníky. Po celé tři dny bude na mikulovském zámku probíhat Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti. Tradiční moravský folklór pak roztančí a rozezpívá návštěvníky nejen na náměstí Mikulova.

  4.9.2015 více
 • Vinobraní překvapí svatbou v přímém přenosu i televizní hvězdou

  Za pár dní startuje největší vinařská akce u nás, Znojemské historické vinobraní. Páteční a sobotní multižánrový program na deseti scénách, který nabídne špičky české a slovenské hudební scény, historický program v podání rytířů, šermířů či kejklířů a zábavné aktivity pro rodiny s dětmi, doplní odpočinková neděle.

  2.9.2015 více
 • Dům přírody Moravského krasu

  Dům přírody Moravského krasu – moderní návštěvnické středisko s interaktivní vnitřní a venkovní expozicí a s trojrozměrným kinem, je od letošního srpna novou dominantou Moravského krasu. Moderní stavbu využívající působivé spojení dřeva, betonu a skla, najdete ve Skalním mlýně, nejnavštěvovanějším místě krasu a zároveň nejvýznamnějším výchozím bodu pro návštěvníky Punkevních jeskyní, Kateřinské jeskyně a propasti Macocha.

  20.8.2015 více
Předchozí 1 17 27 28 29 30 31 32 33 34 50 66 Další