Tiskové zprávy

Na této stránce naleznete tiskové zprávy.


 • Pálavské vinobraní – o druhém zářijovém víkendu rozzáří historický Mikulov oslava vína a folklóru

  Víno ve všech podobách poteče proudem v každém zákoutí Mikulova. Ochutnávky burčáku, moštů a vína budou oslavou nejen pro laiky, ale také pro odborníky. Po celé tři dny bude na mikulovském zámku probíhat Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti. Tradiční moravský folklór pak roztančí a rozezpívá návštěvníky nejen na náměstí Mikulova.

  4.9.2015 více
 • Vinobraní překvapí svatbou v přímém přenosu i televizní hvězdou

  Za pár dní startuje největší vinařská akce u nás, Znojemské historické vinobraní. Páteční a sobotní multižánrový program na deseti scénách, který nabídne špičky české a slovenské hudební scény, historický program v podání rytířů, šermířů či kejklířů a zábavné aktivity pro rodiny s dětmi, doplní odpočinková neděle.

  2.9.2015 více
 • Dům přírody Moravského krasu

  Dům přírody Moravského krasu – moderní návštěvnické středisko s interaktivní vnitřní a venkovní expozicí a s trojrozměrným kinem, je od letošního srpna novou dominantou Moravského krasu. Moderní stavbu využívající působivé spojení dřeva, betonu a skla, najdete ve Skalním mlýně, nejnavštěvovanějším místě krasu a zároveň nejvýznamnějším výchozím bodu pro návštěvníky Punkevních jeskyní, Kateřinské jeskyně a propasti Macocha.

  20.8.2015 více
 • V zahradách jižní Moravy natáčí štáb německé televize MDR

  Od neděle 16. 8. do soboty 22. 8. 2015 natáčí štáb německé televize MDR pořad o zahradách "MDR Garten" na Moravě, který bude odvysílán v neděli 6. 9. 2015.

  19.8.2015 více
 • Ve Znojmě se o vinobraní vrátíte do středověku

  Víno, víno, vinobraní – zpívá se v jedné známé písničce. Znojemské vinobraní však kromě kvalitního burčáku a výborného vína zdejších vinařů nabízí mnohem víc. Největší svátek vína u nás, na který se sjíždějí desetitisíce návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí, je oproti jiným vinobraním naprosto výjimečný.

  11.8.2015 více
 • Napoleonské dny už tento víkend

  Napoleonské dny u příležitosti 246. výročí narození Napoleona Bonaparta pořádají ve dnech 14.-16. srpna Projekt Austerlitz, Středoevropská napoleonská společnost, Stará pošta pozořická a obec Prace. Napoleonské dny 2015 na Staré poště Pozořické a v Praci předznamenají 210. výročí slavkovské bitvy, kterou si přátelé vojenské historie připomenou akcí Austerlitz 2015 - letos s účastí až 2000 vojáků a stovky koní.

  10.8.2015 více
Předchozí 1 17 27 28 29 30 31 32 33 49 65 Další