Tiskové zprávy

Na této stránce naleznete tiskové zprávy.


 • Vinobus spojí vinařské obce Znojemska

  Dopravu turistů mezi vinařskými obcemi Znojemska po trase dlouhé 62 kilometrů zajistí od dubna 2016 tzv. Vinobus – autobus s kapacitou 32 míst. Vinařskými obcemi bude projíždět čtyřikrát denně, start bude vždy v centru města u informačního střediska VOC Znojmo.

  11.5.2015 více
 • Stará pošta znovu otevřena

  Stará pošta- Austerlitz® jediná významná památka v soukromých rukou na Slavkovském bojišti, slouží opět veřejnosti. Po rekonstrukci byla slavnostně otevřena 5. května. Provozovatelem je firma Postilion, od dubna zde sídlí i Projekt Austerlitz, Austerlitz z.s a Středoevropská napoleonská společnost.

   

  6.5.2015 více
 • Rozhledna je atrakcí Slovanského hradiště v Mikulčicích

  Nový pavilon návštěvnického centra s třicetimetrovou vyhlídkovou věží otevřeli na začátku května v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích. Někdejší velkomoravské mocenské centrum Mojmírovců s pozůstatky 12 kostelů a knížecího paláce je z této rozhledny vidět jako na dlani.

  5.5.2015 více
 • Slevová karta pro Pálavu a okolí

  Nabídku slevových karet rozhojnila nyní Pálava Card, která je v prodeji od prvního května. Jedním z prvních prodejních míst, nabízejících tuto novinku v turistickém ruchu na jižní Moravě, je Turistické a informační centrum Velké Pavlovice. Kartu cenových výhod lze koupit ve dvou variantách – pro jednotlivce za 199 a pro rodiny za 399 Kč.

  4.5.2015 více
 • Baťův kanál letos s novinkou v Petrově

  Nové přístaviště pro 42 menších a dvě velkokapacitní lodě bude v srpnu otevřeno na Baťově kanálu v Petrově u Strážnice, necelý kilometr od proslaveného městečka vinných sklepů Plže. V omezeném režimu tam však mohou lodě kotvit už od začátku rekreační sezóny. Ta začala na tomto populárním vodním toku prvního května.

  1.5.2015 více
 • Vila Stiassni – další funkcionalistický klenot Brna

  Vila Stiassny – dílo vynikajícího brněnského tvůrce moderní meziválečné architektury Ernsta Wiesnera, otevřené po rozsáhlé rekonstrukci na sklonku minulého roku v Brně-Pisárkách – je od loňského prosince opět přístupné veřejnosti a doplňuje širokou nabídku jihomoravských cílů incentivního turismu.

  30.4.2015 více
Předchozí 1 17 32 33 34 35 36 37 38 49 65 Další