Tiskové zprávy

Na této stránce naleznete tiskové zprávy.


 • Soutěž Kudy z nudy opět startuje

  Internetový portál Kudy z nudy, který provozuje agentura CzechTourism, vyhlašuje již čtvrtý ročník populární soutěže Ceny Kudy z nudy 2012. Cílem této soutěže je především podpora domácího cestovního ruchu a přiblížení turisticky zajímavých míst a novinek sezóny turistům. Pro každý ze 17 cestovatelských regionů bylo do soutěže nominováno 10 atraktivních míst, nominace vycházela z doporučení regionálních partnerů. 

  23.7.2012 více
 • Prázdninové toulky Mendelovým Brnem

  Životní příběh Gregora Johanna Mendela, ale i upozornění na místa v Brně, s nimiž jsou spojeny Mendelovy životní milníky, nabízí výstava Prázdninové toulky Mendelovým Brnem. V den 190. výročí narození objevitele základních zákonů genetiky ji v Dietrichsteinském paláci zpřístupnilo Moravské zemské muzeum (MZM). 

  20.7.2012 více
 • Mistři tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje

  Paní Růžena Kozumplíková z Blatnice pod sv. Antonínkem v oboru pletení z orobince a pan Bohumil Šikula z Kyjova v oboru bednář - to budou první laureáti titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje, který udělila letos poprvé Rada Jihomoravského kraje. 

  17.7.2012 více
 • Prázdniny v Mendelově Brně

  Složitý Mendelův životní příběh s poukazem na místa v Brně, se kterými jsou spojeny Mendelovy životní milníky, nabídne výstava Prázdniny v Mendelově Brně, kterou k 190. výročí narození Gregora Johanna Mendela připravilo Moravské zemské muzeum (mzm). Vernisáž s odborným komentářem autorky scénáře výstavy Anny Matalové a s uvedením nové publikace Mendelovo Brno bude v pátek 20. července v 17 hodin ve foyeru Dietrichsteinského paláce v Brně. Výstava potrvá do 31. srpna. 

  17.7.2012 více
 • Nominace na hudebního “Oscara“pro Magdalenu Koženou

  Mezzosopranistka Magdalena Kožená byla nominována hudebním časopisem Gramophone na nejprestižnější cenu tohoto respektovaného měsíčníku. Ocenění Artist of the Year (umělec roku) je celosvětově uznávanou hudební paralelou akademického filmového Oscara. 

  12.7.2012 více
 • Začaly gastronomické slavnosti Jídlo z blízka, do Brna míří hvězdy českého i rakouského kulinárního nebe

  Včera začal ve třinácti brněnských restauracích druhý ročník gastronomických slavností Jídlo z blízka. Již nyní je o něj mimořádný zájem. Ještě před zahájením si hosté rezervovali více než 200 slavnostních menu. Některé akce doprovodného programu jsou už v této chvíli plně obsazeny. 

  10.7.2012 více
Předchozí 1 17 33 48 49 50 51 52 53 54 65 Další