Tiskové zprávy


 • Zahájili stavbu nového Mendeliana

  Slavnostním poklepem na základní kámen nového Mendeliana - návštěvnického centra zaměřeného na zpřístupnění problematiky vědy a výzkumu v oblasti genetiky a molekulární biologie - zahájili dnes představitelé Moravského zemského muzea a statutárního města Brna stavbu v prostorách Biskupského dvora na brněnském Zelném trhu. 

  26.9.2012 více
 • Za vínem do Nosislavi

  Jubilejní desátý ročník Vinobraní pod hradbami se uskuteční ve dnech 8. - 9. září v Nosislavi.Na sobotu je připraven (začátek ve 13:30 hod. ) slavný průvod obcí od starosty městyse po otevřených sklepech pro malé i velké a večer s taneční kapelou Vebraband v areálu TJ Sokol. 

  7.9.2012 více
 • Nový turistický portál CENTROPE: Zážitky na dohled... nebo na několik kliků

  Máte několik dní volna a chuť vyrazit na výlet? Jste vášnivý cyklista a rád byste vyzkoušel novou cyklotrasu? Hledáte zajímavou atrakci nebo program na víkend pro své děti? Od této chvíle najdete odpovědi na svoje otázky pod jednou adresou na novém turistickém portálu http://www.tourcentrope.eu/. 

  2.8.2012 více
 • Soutěž Kudy z nudy opět startuje

  Internetový portál Kudy z nudy, který provozuje agentura CzechTourism, vyhlašuje již čtvrtý ročník populární soutěže Ceny Kudy z nudy 2012. Cílem této soutěže je především podpora domácího cestovního ruchu a přiblížení turisticky zajímavých míst a novinek sezóny turistům. Pro každý ze 17 cestovatelských regionů bylo do soutěže nominováno 10 atraktivních míst, nominace vycházela z doporučení regionálních partnerů. 

  23.7.2012 více
 • Prázdninové toulky Mendelovým Brnem

  Životní příběh Gregora Johanna Mendela, ale i upozornění na místa v Brně, s nimiž jsou spojeny Mendelovy životní milníky, nabízí výstava Prázdninové toulky Mendelovým Brnem. V den 190. výročí narození objevitele základních zákonů genetiky ji v Dietrichsteinském paláci zpřístupnilo Moravské zemské muzeum (MZM). 

  20.7.2012 více
 • Mistři tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje

  Paní Růžena Kozumplíková z Blatnice pod sv. Antonínkem v oboru pletení z orobince a pan Bohumil Šikula z Kyjova v oboru bednář - to budou první laureáti titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje, který udělila letos poprvé Rada Jihomoravského kraje. 

  17.7.2012 více
Předchozí 1 17 34 48 49 50 51 52 53 54 66 Další