Tiskové zprávy


 • Prázdniny v Mendelově Brně

  Složitý Mendelův životní příběh s poukazem na místa v Brně, se kterými jsou spojeny Mendelovy životní milníky, nabídne výstava Prázdniny v Mendelově Brně, kterou k 190. výročí narození Gregora Johanna Mendela připravilo Moravské zemské muzeum (mzm). Vernisáž s odborným komentářem autorky scénáře výstavy Anny Matalové a s uvedením nové publikace Mendelovo Brno bude v pátek 20. července v 17 hodin ve foyeru Dietrichsteinského paláce v Brně. Výstava potrvá do 31. srpna. 

  17.7.2012 více
 • Nominace na hudebního “Oscara“pro Magdalenu Koženou

  Mezzosopranistka Magdalena Kožená byla nominována hudebním časopisem Gramophone na nejprestižnější cenu tohoto respektovaného měsíčníku. Ocenění Artist of the Year (umělec roku) je celosvětově uznávanou hudební paralelou akademického filmového Oscara. 

  12.7.2012 více
 • Začaly gastronomické slavnosti Jídlo z blízka, do Brna míří hvězdy českého i rakouského kulinárního nebe

  Včera začal ve třinácti brněnských restauracích druhý ročník gastronomických slavností Jídlo z blízka. Již nyní je o něj mimořádný zájem. Ještě před zahájením si hosté rezervovali více než 200 slavnostních menu. Některé akce doprovodného programu jsou už v této chvíli plně obsazeny. 

  10.7.2012 více
 • Certifikáty kvality pro zámky v Lysicích a Slavkově

  Během tiskové konference Top výletních cílů Jižní Morava byly 27. 6. 2012 slavnostně předány Certifikáty kvality Státnímu zámku Lysice a Zámku Slavkov-Austerlitz. Oba objekty dosáhly nejvyššího bodového ohodnocení v kontrolách kvality v letech 2010 a 2011. 

  28.6.2012 více
 • Fam Trip pro organizátory konferencí ze Skandinávie

  Ve dnech 11. - 14. června se konal MICE Fam trip pro 8 organizátorů konferencí ze Švédska a Dánska. Fam trip uspořádala agentura CzechTourism a Czech Convention Bureau společně s Moravia Convention Bureau a Prague Convention Bureau. Kromě Prahy účastníci navštívili také Brno a jeho okolí. 

  22.6.2012 více
 • Zažít kraj vína na kole

  Jižní Morava je jednou z nejnavštěvovanějších turistických i cykloturistických destinací u nás, a tak i nabídka akcí pro veřejnost je rok od roku širší. Během léta je na programu hned několik cyklistických akcí a velká většina z nich se uskuteční na jedné z jedenácti moravských vinařských stezek. 

  13.6.2012 více
Předchozí 1 17 34 49 50 51 52 53 54 55 66 Další