Tiskové zprávy


 • Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“ 2011

  Již příští sobotu, 16. 7. 2011 v 18.30, otevře Mikulovské výtvarné sympozium svým oficiálním zahájením v zámecké Sale Terreně osmnáctý ročník MVS "dílna". Zámek Mikulov tak v létě opět ožije výtvarným uměním.

  11.7.2011 více
 • Silniční uzávěrka ve Vranově

  Od 18. dubna asi do 15. září 2011 stavební společnost Skanska dokončuje silniční průtah středem Vranova spojený s opravou kanalizační sítě. Po celou tuto dobu nebude zámek pro individuální dopravní prostředky návštěvníků ve směru od Znojma dostupný!!! S výjimkou autobusů veřejné dopravy a vozidel místních obyvatel musí v obci Lesná všechna vozidla odbočit do směru na Šumnou.

  29.6.2011 více
 • ZIELE-TOP-CÍLE – to nejlepší z jižní Moravy a Dolního Rakouska

  O další dva památkové objekty, spravované Národním památkovým ústavem, se dnes oficiálním podpisem dohody mezi Národním památkovým ústavem a Centrálou cestovního ruchu - Jižní Morava na státním zámku Vranov nad Dyjí rozrostla série TOP výletních cílů na jižní Moravě. Celkem je již na jižní Moravě registrováno 27 TOP cílů, jež představují to nejlepší a nejatraktivnější, co může jihomoravský region turistům nabídnout. 

  29.6.2011 více
 • Do muzea na knedlík...

  Pro návštěvníky výstavy „Sousedé na talíři - Die Nachbarn auf dem Teller" která je od 17. června do konce srpna otevřena v přízemí brněnského Paláce šlechtičen (vstup zdarma), uspořádali pořadatelé v úterý 21. června originální degustaci ovocných knedlíků z produkce firmy Svoboda z Blučiny.

  23.6.2011 více
 • Sousedé na talíři – Die Nachbarn auf dem Teller

  O tom, co nejvíc chutná na jižní Moravě a v Dolním Rakousku, stejně jako o tom, co oba těsně sousedící regiony v gastronomii odlišuje, vypráví výstava Sousedé na talíři - Die Nachbarn auf dem Teller, která dnes byla otevřena v brněnském Paláci šlechtičen, kde potrvá do konce srpna. Záštitu nad ní převzal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

  17.6.2011 více
 • Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava slaví jubileum

  Pět let od svého založení oslavila dnes Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava workshopem „Společně dosáhneme více," který se za účasti představitelů Jihomoravského kraje, Ministerstva místního rozvoje, agentury Czechtourism a dalších institucí uskutečnil v brněnském hotelu International. Zúčastnili se ho také partneři z Dolního Rakouska.

  15.6.2011 více
Předchozí 1 17 34 50 59 60 61 62 63 64 65 66 Další