Advent na jižní Moravě 2015

I letos se bude konat v Brně a po celé jižní Moravě množství adventních akcí spojených s vánočními trhy, jarmarky a bohatým kulturním programem.

Brněnské Vánoce s bohatým kulturním programem a nabídkou pečlivě vybraného sortimentu vánočních dárků a adventních pochutin budou i letos největší událostí posledních týdnů roku na jižní Moravě. Uskuteční se ve dnech 27.11. – 24.12. 2015

Na stáncích tu najdete tradiční, regionální a ruční výrobky ve formě dárků i občerstvení. Výborné alkoholické i nealkoholické nápoje z domácích moštů, grilované domácí sýry, tradiční trdelníky, ale také třeba mýdla z kozího mléka, vánoční ozdoby z foukaného skla a tradiční keramiku najdou návštěvníci na stáncích. Pro pódia připravují z Turistického informačního centra města Brna pestrý doprovodný program. Spojující linkou hudební části bude letos  swing, který zahrají i známé české orchestry a kapely. Samozřejmostí budou ovšem také klasické adventní koncerty, které doplní i povídání o historii Vánoc, vánočních zvycích v regionech a předčítání knížek a pohádek významnými osobnostmi.  TIC Brno chystá pro české i zahraniční návštěvníky adventní balíčky ve více variantách – bude možno si vybrat z krásných představení opery a baletu Národního divadla či Filharmonie Brno. Dále si zájemci mohou vybrat prohlídku brněnského podzemí či krátkou komentovanou prohlídku centra města. Samozřejmostí je výklad v německém jazyce. Adventní balíček je vhodnou možností, jak strávit v předvánočním Brně příjemný den za zvýhodněné ceny. Těsně před Štědrým dnem – 23. prosince - se pro nedočkavé děti a jejich rodiče otevře Nová radnice, aby jim nadělila hudební i divadelní vystoupení a na závěr ohňostroj.

Řadu koncertů, adventních čtení a příjemných setkání nabídne ve dnech 29. listopadu až 20. prosince Advent v Mikulově. Ani tam nebude chybět vánoční jarmark, divadla pro děti či různé výtvarné dílny. Od 29. listopadu až do Vánoc  se tu koná řes třicet kulturních a  společenských akcí. Dominovat budou Vánoce pod radnicí v sobotu 12. prosince. V tento den přijede do Mikulova také zpěvačka Aneta Langerová společně s doprovodnou kapelou a smyčcovým triem a na zámku zahraje svůj koncert Na Radosti 2015.

Znojemský advent, jehož součástí bude i adventní trh, se uskuteční od 29. listopadu – do 20. prosince. Také Znojemský advent nabídne řadu kulturních akcí – výstav a koncertů. Podobný program i nabídku budou mít předvánoční trhy a programy v Boskovicích (11.-12. prosince), Lednici (13. prosince), Břeclavi (14.-20. prosince), v Čejči (13. prosince), Hodoníně, Kyjově a dalších městech.  Vánoční programy připravily také kulturní organizace a mnohé památkové objekty v Jihomoravském kraji.  Více na www.ccrjm.cz , www.jizni-morava.info .

 

Fotogalerie