Bloggerům a youtuberům z celého světa učarovaly krojované tetičky při stloukání domácího máslo

Brno 6. srpna 2018 – Účastnící největší networkingové konference pro novináře a bloggery píšící o cestování TBEX v Ostravě se rozjeli do regionů za zajímavými tématy. Dvoudenní program nabitý autentickými zážitky pro ně připravila také jižní Morava. Tradiční návštěvy vinařů a známých míst doplnila jízda na traktoru mezi vinicemi, focení Moravského Toskánska nebo domácí stloukání másla u ježovských tetiček.

V osmičlenné skupině bloggerů, fotografů a novinářů, kteří se v prvních dvou srpnových dnech z Ostravy přesunuli na jih Moravy převažovali účastníci ze spojených států amerických, doplnění o zástupce z Finska, Itálie a Polska. O program na první dva dny pobytu se kompletně postarala Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava.

„Věděli jsme, že k nám přijedou novináři a blogeři, kteří se věnují cestovatelským tématům a mají projetý celý svět. Chtěli jsme jim nabídnout co nejvíce autentických zážitků. Takových, na které necílí oficiální bedekry a jsou svým způsobem unikátní,“ uvádí Pavla Pelánová, ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava.

Jízda na traktoru i stloukání domácího másla

S organizací programu pro první den vypomohlo Sdružení mikulovských vinařů. Účastníkům press tripu byla představena především vinařská tradice mikulovského regionu. Nevšedním zážitkem byla jízda na otevřené vlečce traktoru mezi vinicemi. Odpolední program se pak přesunul do Lednicko-valtického areálu, kde část skupiny využila také možnost projet si nejznámější místa na kole.

Program druhého dne začal na Strážnicku návštěvou vinařského areálu petrovské Plže a také strážnického skanzenu. Neskrývané nadšení všech účastníků se projevilo při návštěvě u paní Štěpánové v Ježově, kde bylo místními tetičkami předvedeno ruční stloukání domácího másla doprovozené zpěvy lidových písní a domácími sladkými dobrotami.

„Návštěva u tetiček v Ježově byla neskutečná. Bylo to setkání nabité energií a životní silou. Autentické a spontánní,“ komentuje návštěvu v Ježově Eulanda, jedna z amerických účastnic akce.

Odpolednímu programu příliš nepřálo počasí, čímž mírně utrpěla fotogeničnost krajiny kolem Kyjova, která je dnes známá pod názvem Moravské Toskánsko. Skupiny se zde ujal fotograf Marek Svoboda, který, ji provedl po nejkrásnějších zákoutích regionu.

„Troufám si říct, že všem účastníkům presstripu jižní Morava učarovala. Fotky a hastagy z akce zaplnily sociální sítě, nadšené a bezprostřední byly také jejich reakce na jednotlivé části programu,“ komentuje výsledek akce Tereza Tlustá, která měla za CCR JM přípravu akce na starosti.

Co je to TBEX?

The Travel Blog Exchange je největší konference a networkingová událost bloggerů a novinářů publikujících na téma cestování. Konference se koná pravidelně od roku 2009. Letošní ročník se poprvé uskutečnil ve střední Evropě. Ostrava byla vybrána díky aktivnímu přístupu zahraničního zastoupení Czechtourismu v USA. Na konferenci letos zavítalo 500 účastníků z celého světa.

KONTAKT PRO MÉDIA:

Tereza Tlustá
mob: + 420 724 795 915
e-mail: tlusta@ccrjm.cz

Pavel Růžička
Taktiq Communications
mob: + 420 775 700 103
e-mail: pavel.ruzicka@taktiq.com