Cryptomania trails

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava se v dubnu stala partnerem nového zajímavého turistického produktu – Cryptomania trails. Ptáte se, co se pod tímto trochu krkolomným názvem skrývá?

Traily jsou vlastně stezky plné šifer, logických úloh a skrýší v tajemných zákoutích českých měst. První trail byl slavnostně otevřen 13.4. v Brně a nese název „Bitva o Brno“. Je totiž inspirován příběhem dobývání Brna švédskou armádou. Tyto traily jsou koncipované jako tak trochu jiní prohlídka města – turisté, obyvatelé Brna, studenti, firemní kolektivy – ti všichni můžou utvořit malý tým o 2-5 hráčích, a se svým smartphonem odstartují z kavárny MORGAL a postupně na předem připravené trase řeší úkoly, šifry či hledají skrýše. U toho si jednak projdou město po velmi zajímavé a netradiční trase a také se postupně dozvídají celý příběh generála Torstensona a plukovníka Raduita de Souches.

Trail trvá kolem tří hodin, ti nejrychlejší ho však doslova proběhli za 1,45 hod. Koukněte na přehled týmů a výsledkovou listinu: http://trails.cryptomania.cz/trail/bitva-o-brno/
 
Cryptomania trails vznikly na základě populárních městských šifrovacích her a snahy oživit a zatraktivnit centra měst netradiční formou.V květnu byl otevřen takový trail v Praze, s názvem Staré pověsti české a další budou následovat.
 
Trail si může projít každý, kdo sestaví tým alespoň o 2 hráčích a přihlásí se přes web http://trails.cryptomania.cz. Můžete hrát kdykoliv – ráno, odpoledne, v úterý, v neděli, v létě, v zimě. Kdo si trail nejčastěji prochází? Zjistili jsme, že o něj mají velký zájem menší firemní kolektivy, kteří se chtějí chytře bavit, dále mimobrněnští, kteří ale v Brně pracují, studují.  A už se těšíme na hlavní turistickou sezónu a na ohlasy návštěvníků Brna!

Fotogalerie