Cyklojízda u příležitosti 30. výročí pádu železné opony

Letos uplyne již 30 let od pádu železné opony, nepropustné bariéry mezi někdejším Východem a Západem. Je to 30 let spolupráce, společných projektů a přeshraničního partnerství, o něž se zasloužily města, obce, regiony, spolky, sdružení a významné osobnosti z pohraničí.

Jako připomínku této významné události, která změnila naši zemi, Evropu, ale i celý svět, se rozhodla Nadace Partnerství spolu s rakouským partnerem Weinviertel Tourismus GmbH zorganizovat cyklojízdu po trase EuroVelo 13 – Stezce železné opony ze Znojma do Schloßhofu.


Akce se uskuteční v termínu 8. 5. – 11. 5. 2019. Cyklojízda je naplánována v rekreačním tempu a s mnoha zastaveními. Některé připomenou bohaté kulturní a přírodní dědictví československo-rakouského pohraničí, náplní jiných bude setkání s místními starosty a dalšími aktéry v území. Právě města, obce, regiony, spolky, sdružení a významné osobnosti se zasloužily o spolupráci České republiky a Rakouska v příhraničí.

Cílem této akce je podpořit spolupráci mezi komunitami na obou stranách hranice a dobré vzájemné vztahy mezi lidmi i institucemi v našem příhraničí. 

Připomeňte si s námi začátek nové éry vztahů s našimi rakouskými sousedy.


Itinerář cyklojízdy k nahlédnutí a stažení najdete zde.

Pokud máte zájem se k pelotonu v průběhu cyklojízdy připojit, vyplňte prosím přihlašovací formulář.

V sobotu 11. května můžete také využít cyklobus. V 8 hod. pojede z Brna do Hohenau, v 17 hod. ze Schlosshofu zpět do Brna. Místo si rezervujte zde.


Projekt je podpořen z Fondu malých projektů Rakousko - Česká republika v rámci programu INTERREG V-A Rakousko - Česká republika. Více informací o projektu na webu Nadace Partnerství.