Digifest na hvězdárně je za dveřmi

 Celkem 26 hodin a 25 minut byste museli sedět v sále digitária brněnské hvězdárny, kdybyste chtěli zhlédnout všech 66 pořadů, které budou uvedeny o víkendu 18. a 19. června na přehlídce DIGIFEST. Ta naváže na mezinárodní festival pořadů pro digitária Fulldome Festival Brno 2016. Své výtvory do soutěže poslali tvůrci z patnácti zemí světa. Více než 150 diváků z nich vybere ten nejlepší. Od 15. do 17. června bude festival vyhrazen pro pracovníky planetárií.

 Podle Jiřího Duška, ředitele Hvězdárny a planetária Brno, putují festivaly pod značkou IPS po jednotlivých zemích a kontinentech. Je velká pocta, že letos přišla nabídka právě do brněnského planetária. Festival není jen celosvětovou přehlídkou nejnovější tvorby pro digitální planetária, ale také jedinečnou šancí pro Českou republiku seznámit se s producenty i tvůrci takových představení. Podobně rozsáhlá přehlídka se přitom ve střední Evropě nikdy neuskutečnila.
V odborné části festivalu od 15. do 17. června budou uvedeny pořady z Austrálie, Brazílie, Číny, Francie, Japonska, Jižní Koreje, Německa, Nizozemí, Ruské federace, Spojených států Amerických, Španělska, Polska, Thajska, Ukrajiny a Velké Británie. Zastoupeny jsou všechny kontinenty s výjimkou Antarktidy. V části určené veřejnosti o víkendu 18. a 19. června bude možné spatřit všechny tři vítězné snímky, stejně jako výběr z ostatních představení. Co film, to dech beroucí audiovizuální zážitek, fantastický příběh ze světa, z nějž každou noc vidíme nad svými hlavami jen malou část. Všechny projekce budou v původním znění v angličtině. Vstupenky na DIGIFEST lze koupit na www.hvezdarna.cz/program (vstupné 50 Kč za projekci).
„Festival považujeme za výjimečnou příležitost, jak na mezinárodním fóru propagovat naše město. Jeho součástí je i doprovodný program. Producenti navštíví vilu Tugendhat, ohňostroj portugalské skupiny … a samozřejmě se projdou i Brnem. Je skvělé, že nám vyšli vstříc jak provozovatelé brněnských hotelů, tak mnohých atrakcí – například Mendlova muzea, VIDA! science centra anebo golfového hřiště Kaskáda,“ ocenil ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek spolupráci partnerů, kteří se mohou podílet na dobré propagaci města.