Jižní Morava byla v roce 2016 nejnavštěvovanějším turistickým regionem

Podle celkového počtu hostů ubytovacích zařízení v roce 2016 je Jihomoravský kraj na druhém místě hned po Praze. Je tedy nejnavštěvovanějším turistickým regionem České republiky.

Počtem návštěvy rezidentů se ocitl dokonce na prvním místě i před hlavním městem Prahou. Nerezidentů navštívilo více pouze Prahu a Karlovarský kraj. Do hromadných ubytovacích zařízení Jihomoravského kraje přijelo v roce 2016 celkem 1 646 186 hostů, což meziročně představuje zvýšení o 7,2 %. Počet nerezidentů vzrostl o 11,8 %, rezidentů o 5,0 %.

Nejvíce zahraničních hostů do Jihomoravského kraje přijelo ze Slovenska, celkem 98 tisíc, což je o 7,9 % více než v roce 2015. Druhou nejpočetnější skupinu tvořili hosté z Polska (89 tisíc hostů), tedy zvýšení o 8,4 %. Na třetím místě se umístili turisté z Německa (+25%), roste také počet hostů ze sousedního Rakouska. Dále se dařilo příjezdům z Jižní Koreje, kdy počet hostů vzrostl také o 25%.

CCRJM se dlouhodobě aktivně věnuje spolupráci s  cestovními kancelářemi zaměřenými na německou klientelu a v posledních třech letech také výrazně spolupracuje se Zahraničnícm zastoupením CzechTurismu v Soulu. Jsme rádi, že se význam této spolupráce odráží i ve statistických údajích. Nárůst 25 % je krásný výsledek a u německých turistů jde o skupinu, která zde tráví nejdelší dobu pobytu.

Podrobnou analýzu včetně statistických tabulek naleznete v příloženém dokumentu.

Přiložené dokumenty