Na Znojemském adventu najdete živý i dřevěný betlém

Dva betlémy v životních velikostech obohatí letošní Znojemský advent 2016. Na Horním náměstí najdou dřevěné figury z dílny řezbáře Martina Lichevníka a u kostela sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí se do rolí betlémské rodiny převléknou dobrovolníci.

„Znojemský rodák řezbář Martin Lichevník již vloni daroval městu Znojmu první postavy betléma, a to Marii, Josefa, jezulátko. Letos k nim doplní zvířátka – dvě ovečky a psa. V dalších letech bude řezbář postupně vytvářet další postavy a betlém tak rozšiřovat, aby se stal ještě více atraktivní pro všechny návštěvníky znojemského adventu. Rád bych mu tímto poděkoval, neboť všechny postavy betléma jsou řezbářem městu darované,“ vysvětlil místostarosta Znojma Jan Grois.

Znojemský advent začne tradičně slavnostním rozsvícením vánočního stromu na Horním náměstí o první adventní neděli 27. 11. 2016 čtvrt hodiny před pátou odpolední. Náměstí bude dominovat vánoční strom, kterým bude douglaska tisolistá darovaná od rodiny Eliášovy ze Znojma. Dvanáct metrů vysoký jehličnan bude usazen na místo 16. listopadu a rozzáří ho přes třicet tisíc žárovek. Vyzdobena bude i Obroková ulice, na které jednotlivé vánoční stromečky nazdobí již 24. a 25. listopadu děti ze znojemských škol. Své vánoční stromy si v prvním adventním týdnu rozsvítí také obyvatelé příměstských částí Znojma.

Více informací v přiložené tiskové zprávě.

 

Přiložené dokumenty