Originální oslavy 100 let republiky připravují Mikulovští vinaři

 Mikulov 30. srpna 2018 – Vinařský festival s názvem MIKULOV 100 se chystá na první zářijovou sobotu. K oslavám výročí vzniku samostatné Československé republiky se připojí také vinaři z dolnorakouského Wienviertelu.

Festival s originálním programem zaměřený nejen na víno, ale také na poznání okolí Mikulova připravili nadšenci ze sdružení Mikulovští vinaři.

„Šlo nám o to uspořádat pohodový vinařský festival a pozvat k němu kolegy vinaře a přátelé ze sousedního Weinviertelu. Byla to totiž právě Česká a Rakouská komunita, která stála za rozvojem města po roce 1918, kdy město a jeho okolí zažilo období nebývalé prosperity, přerušené až událostmi roku 1938, druhou světovou válkou a děním po roce 1948.“ vysvětluje sekretář pořádajícího sdružení Petr Otčenášek.

Vinařský trh i cyklovýlety s průvodcem

Vinařský trh s nabídkou vín osmi vinařství obou regionů startuje na mikulovském náměstí už v dopoledních hodinách. Ve stáncích nebude chybět prezentace sýrů, uzenin, dezertů a dalších pochutin z produkce domácích výrobců. Renomovaný šéfkuchař Marcel Ihnačák nabídne ve svém Mikulov street food stánku speciality příhraniční kuchyně.

Program pokračuje představením jednotlivých mikulovských a dolnorakouských vín s odborným komentářem a degustací. Milovníkům aktivního pohybu nabídnou pořadatelé „VÍNO JÍZDY“. Komentované cyklistické projížďky po okolí Mikulova s degustací a zastávkou na Česko-Rakouské hranici u památníku Brána ke svobodě. Celý festival pak zakončí VINAŘSKÁ PARTY na dvoře Rodinného vinařství Mikulov za účasti všech vinařů.

Pálavský Oldtimer

Odpolední program zpestří přehlídka historických vozů (vyrobených do roku 1945), které si mohou návštěvníci prohlédnout od 15 hodin, po slavnostním průjezdu městem. Výstava veteránů je spojena s předáním Poháru starosty města Mikulova. Na obdivovatele veteránů bude čekat na padesát vozů. Celodenní program na náměstí zpestří jazzová hudba v podání hudebního uskupení Jazz Petit.
Vinařský festival, má neskromnou ambici navázat na tradice partnerství a spolupráce obou sousedících regionů a prezentovat naše vzájemně přátelské vztahy. Rádi bychom také milovníkům vína a našeho regionu nabídli něco nového, co v záplavě vinařských akcí chybí“ dodává Očenášek. Stejná akce se v roce 2019 přesune do Rakouska, které slaví své stoleté výročí právě příští rok.

Sdružení Mikulovští vinaři:

Tři rodinná vinařství z Mikulova, která se rozhodla vzájemně spolupracovat nejen na propagaci a prodeji vlastních vín, ale zároveň na podpoře a šíření vinařské kultury a bohatých tradic Mikulova. Cílem a dlouhodobým záměrem je také šíření všeobecného povědomí o víně a jeho popularizace mezi laickou veřejností, zákazníky a degustátory.


KONTAKT PRO MÉDIA:

Petr Očenášek
mob: + 420 776 438 451
e-mail: petr@mikulovstivinari.cz

Pavel Růžička
Taktiq Communications
mob: + 420 775 700 103
e-mail: pavel.ruzicka@taktiq.com