Unikátní zahrady a parky tří přeshraničních regionů se spojily v projektu DoZahrad.cz.

Brno 19. června 2018 – Zelené, kvetoucí a voňavé bohatství Jižní Moravy, Vysočiny a Dolního Rakouska se představuje ve společném turistickém projektu. Dvanáct poutavých příběhů odhaluje krásu, historii a jedinečnost zahrad, parků a přírodních zákoutí napříč regiony. 

Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava (CCR JM) spolu se svými partnery představila v úterý 19. června nový turistický projekt DoZahrad.cz. Tisková konference se konala stylově v přírodním prostředí Otevřené zahrady Nadace Partnerství v centru Brna.

Webová stránka DoZahrad.cz nabízí návštěvníkům dvanáct tematických okruhů-příběhů, které je přivedou k zahradám, parkům a zajímavým přírodním zákoutím napříč třemi regiony. Zájemci zde najdou více než 120 tipů na atraktivní výlety.

Do projektu se v rámci přeshraniční spolupráce zapojily regiony: jižní Morava, Dolní Rakousko a Vysočina. CCR JM v této aktivitě rozvinula spolupráci se spolkem Die Gärten Niederöstereichs a školou IMC FH Krems.

Příběhy (nejen) zahrad

DoZahrad.cz láká návštěvníky nejen na místa dobře známá, ale také na místa nenápadná, která zůstávají bez povšimnutí. Zahrady a parky byly vybrány s důrazem na jejich nevšednost, autentičnost a rozmanitost. „Jenom na území našeho kraje najdeme unikáty, o kterých většina turistů, ani místních obyvatel, neví. Máme tu smyslovou zahradu pro nevidomé i největší sbírku rostoucích léčivých rostlin v ČR. V botanické zahradě roste největší leknín světa. To je jen zlomek toho, co návštěvníci v nabídce DoZahrad.cz najdou,“ prozrazuje Monika Hlávková, manažerka projektu.

Zahradní léto v Dolním Rakousku

Příspěvkem Dolního Rakouska do projektu je, mimo jiné, akce Zahradní léto (Gartensommer in Niederösterreich). To přináší návštěvníkům ucelenou nabídku aktivit nejen v zahradách a parcích, ale také v restauracích a ubytovacích zařízeních, které se do akce zapojily. „Ústředními prvky Zahradního léta jsou zábava a zážitky v originálním spojení se zahradami,“ upřesňuje Reinhard Kittenberger, předseda spolku Zahrady Dolního Rakouska.

Přeshraniční projekt „GrünRaum“

Projekt „GrünRaum – Zhodnocení zelených prostor“ realizuje od září 2016 Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava, z.s.p.o.ve spolupráci se spolkem Die Gärten Niederöstereichs a školou IMC FH Krems v rámci programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika. Strategickými partnery jsou Vysočina Tourism a Niederösterreich Werbung. Projekt se zaměřuje na vzájemnou výměnu zkušeností a znalostí mezi partnery, tvorbu společné nabídky a marketingové aktivity.

KONTAKT PRO MÉDIA:

Monika Hlávková
mob: + 420 725 787 227
e-mail: hlavkova@ccrjm.cz

Pavel Růžička
Taktiq Communications
mob: + 420 775 700 103
e-mail: pavel.ruzicka@taktiq.com