Ve Strážnici bylo objeveno historické schodiště

V prostorách vinařské společnosti Zámecké sklepy Strážnice bylo při rekonstrukci a budování nových prostor pro veřejnost objeveno historické schodiště.

Historie vinařských zámeckých sklepů ve slovácké Strážnici sahá až do 14. století. Od roku 2002 patří rodinné firmě Zámecké sklepy Strážnice. Rekonstrukce historických prostor umožnila jejich původní využití, ve starých dubových sudech jsou skladována a zrají ročníková a přívlastková vína.
V současné době jsou pro návštěvníky zrekonstruovány tři historické místnosti, Žerotínský sál, Slovácký sklípek a Zikmundova kamenná místnost s krbem. V rámci příprav nové degustační místnosti, která vzniká na místě bývalých železobetonových nádrží, bylo nutné vybourat desítky tun betonu.
„Při těchto pracích jsme objevili zazděné historické schodiště, na které dlouhé léta lidská noha nevkročila. Kdysi propojovalo všechny tři patra Zámeckých sklepů. Toto schodiště nyní rekonstruujeme a od 1. 7. 2011 bychom jej chtěli zpřístupnit veřejnosti i spolu s novou degustační místností," uvedl Vladimír Šebesta, jednatel společnosti Zámecké sklepy Strážnice.

http://www.zameckesklepy.cz/

Přiložené dokumenty