Víno bez hranic 2016

Ve dnech 19. a 20. srpna 2016 bude město Valtice patřit všem, kteří mají rádi dobré víno, dobré jídlo a dobrou hudbu z Moravy i Rakouska, a co hlavně, dobré lidi kolem sebe.
Třetí ročník festivalu bude pokračovat jako přehlídka vybraných moravských a rakouských vinařství, které se představí vrámci řízených degustací a připraveného doprovodného programu Putování za vinaři – v krásných prostorách nově zrekonstruované jízdárny státního zámku Valtice. Program bude rovněž ve venkovních prostorách zámku. V prostoru před jízdárnou, na hlavním podiu festivalu, vystoupí hudební skupiny a tělesa. V sobotu 20. 8. v 12,00 hod bude na náměstí odstartovaný závod na horských kolech “Kolo bez hranic“.
Zapomenout nemůžeme ani na gastronomii. Vyznavači kulinářského umění budou moci ochutnávat kuchařům přímo z pánve, jak z české tak i rakouské. Do slavnosti „mlsných jazýčků“, a tím by Víno bez hranic být mělo, se přímo v degustačním sále zapojí valtická restaurace Albero v čele s šéfkuchařem Milanem Hoštickým a protiváhu bude obstarávat schrattenberská restaurace Zesch, která nabídne to nejlepší z rakouského gurmánství.
Po oba dny je připravený kulturní program, ve kterém vystoupí oblíbené hudební skupiny.
Návštěvníci se můžou těšit např. na regionální hudební skupinu KAZ BAND, cimbálovku Musica Moravica a řadu dalších, páteční večerní program doplní retro hudební skupina Rock and Roll Band Marcela Woodmana.
V sobotu zahájí program na hlavním podiu již od 11,00 hod podivínský pěvecký sbor Rámus, dále legenda slovenské jazzové scény Peter Lipa, René Lacko se skupinou, písničkář Paul Batto, závěr festivalu bude patřit nestárnoucím hitům Abba Revival Pop Stars.

Fotogalerie

Přiložené dokumenty