Vinobraní překvapí svatbou v přímém přenosu i televizní hvězdou

Za pár dní startuje největší vinařská akce u nás, Znojemské historické vinobraní. Páteční a sobotní multižánrový program na deseti scénách, který nabídne špičky české a slovenské hudební scény, historický program v podání rytířů, šermířů či kejklířů a zábavné aktivity pro rodiny s dětmi, doplní odpočinková neděle.

O vinobraní se také poprvé rozjede Vinobus, návštěvníci okusí své znalosti a intuici v poznávání Vína všemi smysly a královská družina historického průvodu bude mezi přítomné rozhazovat speciální sběratelské mince. Sobotní noc ozáří jako každoročně velkolepý komponovaný ohňostroj. Připravena jsou však ještě dvě překvapení – svatba v přímém přenosu a televizní hvězda v podání Toma Wizarda.

Na své vinobraní se Znojmo v těchto dnech pečlivě připravuje a postupně se zahaluje do slavnostního. „Přípravy na letošní vinobraní vrcholí. Postupně stavíme středověké brány, které jsme nechali vyrobit speciálně pro vinobraní v loňském roce. Vstupní brány svým realistickým vzhledem krásně zapadnou do historické zástavby města, ostatně jejich podobu schválili i památkáři. A i letos budou brány hlídat zbrojnoši,“ připomíná místostarosta Znojma Jan Grois.

Bližší informace a informace k dopravě na vinobraní najdete v přiložených tiskových zprávách.

Přiložené dokumenty