Zimní turistická sezóna v Lednici zahájena – nabídku aktivit od listopadu do března představuje projekt „OHŘEJTE SE V LEDNICI“

Že městečko Lednice v srdci Lednicko - valtického areálu není jen místem vhodným k návštěvě v teplých měsících, se opět snaží dokázat obec i místní podnikatelé. A možností, jak se v zimě „ohřát v Lednici" je zde víc než dost. 

Pravé tropické klima zažijí návštěvníci proslulého palmového skleníku, největší stavby svého druhu, která vznikla v roce 1843. Původní oranžérii nahradila koncem 19. století sbírka tropických a subtropických rostlin. Skleník je otevřen po celou zimu (kromě ledna) o víkendech a svátcích od 10 do 16 hodin. Objednaným skupinám alespoň 10 osob se otevřou i komnaty zámku, bývalého letního sídla rodu Lichtenštejnů. Zahřátí nabízí i procházka v zimě tajemným a tichým anglickým parkem až k Minaretu nebo romantické zřícenině Janohrad.

K vyhlídkovým okružním plavbám zámeckým areálem vyplouvá o zimních víkendech a svátcích loď Morava společnosti 1.Plavební. Z vyhřáté lodní kajuty lze pozorovat krásy zimního zámeckého parku i lužního lesa a zahřívat se při tom pohárkem svařeného vína, v období adventu poslouchat koledy nebo se během rozpustilého fašanku (masopustu) plavit s pirátskou posádkou.

Velkým lákadlem se pro návštěvníky zimní Lednice stává nabídka léčivých terapií zdejších nejmladších českých lázní, jejichž základním léčivým zdrojem je minerální jodobromová voda z nedalekých vrtů. Ta ve formě koupelí blahodárně působí na pohybové ústrojí, stavy po úrazech a operacích, na neurologické nemoci, nemoci oběhového systému i gynekologické potíže. V nabídce jsou i masáže, zábaly a řada dalších lázeňských i wellnes procedur.

Na své si v Lednici od listopadu do března přijdou i milovníci dobrého jídla a pití: zvěřinové hody, svatomartinská husa, degustace mladých vín, moravská zabíjačka, speciality z domácí udírny, košt ovocných pálenek a likérů, to vše a ještě mnohem více nabízí bohatý kalendář gastronomických akcí místních restaurací a vinoték. Pokud se návštěvníci rozhodnou v Lednici přenocovat, řada místních penzionů a hotelů ráda nabídne teplo svých apartmánů i pokojů.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci kultury a zábavy. Webové stránky turistického informačního centra nabízejí celou řadu zajímavých akcí (mikulášské zpívání, adventní jarmark, silvestrovské oslavy, štěpánská zábava, lednický fašank..), pro které stojí za to se v zimě do lednice vypravit a zažít neopakovatelnou atmosféru spojení historie památky Unesco, lidových tradic, exotiky i moravské pohostinnosti.