Znojemské kulturní léto 2015 oživí filmové projekce za Vlkovou věží

Znojmo, 26. 6. 2015 - Znojemské kulturní léto vstupuje do své další sezony, nabídne bohatý program, který v letních měsících zpestří místním i návštěvníkům města jejich společenské vyžití. Letošní novinkou budou ve dnech 13. až 19. července filmové projekce za Vlkovou věží.

Rozmanitá hudební a divadelní vystoupení, mezi kterými v měsíci červenci vynikají především ta v rámci Znojemského hudebního festivalu či alternativního festivalu Šramlfest, letos nově doplní Znojemská Beseda s nabídkou filmových projekcí v Kapucínské zahradě za Vlkovou věží. „I když je v dnešní době možné stáhnout si téměř jakýkoliv film v digitální verzi, jistě se najdou zájemci, kteří si budou chtít užít příjemný filmový večer pod širým nebem, na dece a třeba se skleničkou vína,“ přibližuje atmosféru připravovaných projekcí František Koudela, ředitel Znojemské Besedy. Filmy na klasickém 35 mm pásu přiveze v rámci svého turné napříč Moravou Kinematograf Pavla Čadíka.

Celkem bude k vidění pět filmů – v pondělí 13. 7. LETEC s Leonardem DiCapriem, v úterý 14. 7. ILUZIONISTA s Edwardem Nortonem, ve středu 15. 7. POSTŘIŽINY od Jiřího Menzela. Čtvrteční projekce bude patřit komedii BOBULE a filmové večery v neděli 19. 7. uzavře Pierre Briece v jednom ze svých nejslavnějších snímků. Projekci jsme nazvali „POCTA FILMOVÉMU VINNETUOVI“ a návštěvníci mohou do poslední chvíle hádat, o který film konkrétně půjde.

Zajímavým doplněním filmového programu bude v úterý 14. 7. ve 20:00 hod. vystoupení iluzionisty a kouzelníka Šeklina, který návštěvníky pobaví mikromagií a speciální iluzí Flying box. Ve čtvrtek 16. 7. v 19:00 hod. proběhne beseda s režisérem večerníčkovských Krysáků Cyrilem Podolským na téma animované loutkové filmy nejen pro děti. Nebudou chybět ukázky z pohádek a loutkoví Krysáci dokonce přijedou osobně.

Projekce budou začínat vždy ve 21:30 hod., prostor Kapucínské zahrady však bude přístupný už do 19:00 hod. Budete mít možnost ochutnat vína VOC Znojmo a čepovat se bude Znojesmké pivo, k zakoupení budou piknikové deky. Vstupné na každou z projekcí je symbolických 20 Kč.

„Udělejte si příjemný večer, užijte si kouzlo večerní Kapucínské zahrady a prožijte si své filmové léto pod širým nebem s rodinou nebo přáteli,“ uzavírá osobní pozvánkou František Koudela.

Podrobný program Znojemského kulturního léta na měsíc červenec 2015 najdete na:

http://www.znojemskabeseda.cz/poradame/znojemske-kulturni-leto/
 

Fotogalerie

Přiložené dokumenty