Znojemské pivní slavnosti 2015

Po roční pauze se můžeme ve Znojmě opět těšit na pivní slavnosti. Proběhnou v centru města v sobotu 13. 6. 2015, nově v režii Znojemské Besedy

„Pivní slavnosti do Znojma patří, mají zde tradici, jsou oblíbené a myslím, že by zde neměly chybět. Rádi bychom jim znovu vtiskli své pevné místo v kalendáři kulturních akcí,“ seznamuje s novými záměry Znojemské Besedy její ředitel František Koudela.

Program letošních pivních slavností je soustředěn na dvě náměstí – Horní náměstí, kde bude hlavní hudební scéna, nevšední soutěže pro diváky – atraktivní lidský „stolní“ fotbal a stůl na soutěž v páce, posezení, občerstvení a také pivní hospůdka. Malá scéna s další hudební produkcí bude na Václavském náměstí. Program na obou scénách se střídá tak, aby mezi nimi mohli diváci přecházet a z programu jim tak nic neuniklo. Zahrají slovenská kapela Horkýže slíže, česká rocková legenda Aleš Brichta, uslyšíte Portless, Eddie Stoilow, vystoupí rapeři Angel Brown&Neny&Pheonix, těšit se můžete i na Johny Machette a další.

Hlavním partnerem Znojemských pivních slavností je pivo Hostan, které na stáncích v rámci své pivní zóny nabídne nejenom pivní klasiku Naše pivko a jedenáctku Hradní, ale i pšeničné pivo a speciály.

Součástí Znojemských pivních slavností bude i přehlídka menších místních pivovarů a pivních speciálů, která bude soustředěna v ulici Přemyslovců. Svou produkci představí minipivovar u Dyje Zlatý Josef a únanovský Dráteník. Pivnice U Šneka bude čepovat pivní speciály IPA, ALE a STOUT a vícestupňová piva. Znojemský městský pivovar bude mít připraveny na výběr dva druhy piv, červené a zelené, pro jedno z nichž budou mít na místě návštěvníci možnost hlasovat. Svými hlasy pak rozhodnou, který z představených druhů piva se bude v budoucnu ve Znojemském městském pivovaru vařit.

Během Pivních slavností bude zpřístupněna část budov v nadzemní části pivovaru, v rámci prohlídky s průvodcem, která bude zdarma, budete mít možnost nahlédnout do historických kanceláří pivovaru a dalších prostor.

 


Jaroslav Chaloupecký
marketing

Znojemská Beseda
Masarykovo nám. 449/22
669 02 Znojmo
Tel.: +420 515 300 243
Mob.: +420 733 144 596
E-mail: chaloupecky@znojemskabeseda.cz
www.znojemskabeseda.cz
www.facebook.com/ZnojemskaBeseda
 

Přiložené dokumenty