ZOO PARK Vyškov otevře Centrum pro environmentální výchovu Hanácký statek

V sobotu 25. června od 10.00 hodin bude pro veřejnost otevřeno Centrum environmentální výchovy Hanácký statek v ZOO PARKU Vyškov. Doposud největší investiční počin v dějinách ZOO PARKU Vyškov, je kromě dětí, žáků a studentů škol určen i široké veřejnosti.

Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku repliky hanáckého statku z 19. století, podzemních prostor multimediálního sálu, hospodářských přístřešků a chléva, kde představujeme život na venkově v 19. století, včetně chovu vybraných domácích zvířat.
Poté si všichni mohou prohlédnout dobové zemědělské stroje v rekonstruované stodole a následně vlastní expozici environmentálního centra, která je členěná do osmi tématických celků:
1. expozice zemědělské usedlosti,
2. vzduch a klima,
3. voda,
4. půda,
5. krajina a biomasa,
6. člověk využívá zvířata,
7. živočichové žijící v blízkosti člověka,
8. biologické stavby.


Na informačních panelech jsou texty a fotografie k jednotlivým tématům, různé interaktivní prvky, na které si návštěvníci mohou sáhnout, ve vitrínách máme vystavené nejrůznější předměty a výrobky. Environmentální centrum Hanácký statek bude otevřeno celoročně a kromě výukových programů a volné prohlídky bude využíváno k pořádání nejrůznějších víkendových akcí pro veřejnost, zaměřených např. na tradiční svátky či řemesla, ale také na prezentaci exotických destinací z celého světa, jejich kultury, chovu zvířat, rukodělných dovedností, kulinářství či cestovatelských zážitků a zkušeností...
Přijďte se podívat na novou chloubu ZOO PARKU Vyškov.