Statistiky

Na této stránce naleznete souhrn statistických informací cestovního ruchu za Jihomoravský kraj.

Statistické informace cestovního ruchu jsou veřejně dostupné na oficiálních stránkách Českého statistického úřadu.

Nejnovější čísla o cestovním ruchu v rychlých informacích naleznete zde.

Statistiky a analýzy týkající se údajů o cestovním ruchu jsou k dispozici rovněž na stránkách Ministerstva pro místní rozvoj České republiky zde.


 • Nejnavštěvovanějším turistickým cílem jižní Moravy je Aqualand Moravia

  Agentura CzechTourism sestavila i letos žebříček nejnavštěvovanějších turistických atraktivit, a to na základě sledování necelé tisícovky objektů. Za turistický region Jižní Morava je nejvíce navštěvovaným turistickým cílem Aqualand Moravia v Pasohlávkách.

   

  1.8.2018 více
 • Analýza návštěvnosti Jihomoravského kraje v létě v roce 2017

  Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava, z.s.p.o. sleduje pravidelně a dlouhodobě vývoj statistik cestovního ruchu v rámci turistického regionu Jižní Morava, tak aby mohla efektivně a včas reagovat na trendy jejich vývoje a přizpůsobit jim svou nabídku.

   

  30.4.2018 více
 • Jihomoravský kraj hlásí opět růst návštěvnosti

  Ve všech krajích České republiky se meziročně zvýšila návštěvnost z hlediska počtu příjezdů i přenocování. Nejlépe na tom byl Jihomoravský kraj, kde se návštěvnost zvýšila o 14,6 % příjezdů a 14,9 % přenocování. Více než 10% zvýšení příjezdů bylo dosaženo také v krajích Plzeňském, Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském.

  9.2.2018 více
 • Návštěvnost turistických cílů vloni rostla

  Nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2016 byl Pražský hrad, kam zavítalo celkem 2,1 milionu návštěvníků, což bylo meziročně o 12 % více. Polepšily si i další cíle turistů. U deseti nejnavštěvovanějších památek Česka rostla návštěvnost často i dvouciferným tempem. Vyplývá to z žebříčku návštěvnosti turistických cílů, který sestavila agentura CzechTourism.

  16.6.2017 více
 • Statistiky cestovního ruchu jižní Moravy za rok 2016

  V roce 2016 pokračoval trend rostoucího počtu příjezdů i přenocování domácích i zahraničních hostů v hromadných ubytovacích zařízeních Jihomoravského kraje.

 • Muzeum města Brna hlásí rekordní návštěvnost. V roce 2016 je navštívilo téměř 170 tisíc lidí

  Celkem tři objekty spravuje Muzeum města Brna: hrad Špilberk, vilu Tugendhat a Měnínskou bránu. Všechny tři brněnské památky navštívilo za loňský rok necelých 170 000 platících. Návštěvnost muzea se tak oproti předchozímu roku zvýšila o 11,2 %. Ba co víc, od roku 1998, kdy muzeum začalo návštěvnost sledovat, jde o její nejvyšší hodnotu.

  17.1.2017 více
1 2 3 4 5 Další