Na dovolenou letos pojede více než 90 % návštěvníků veletrhů GO a REGIONTOUR

V lednu 2010 se na brněnském výstavišti konaly tradiční veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. Agentura Ipsos Tambor realizovala mezi návštěvníky veletrhů průzkum týkající se plánů na letošní dovolenou.
V roce 2010 plánuje vyrazit na dovolenou 91 % návštěvníků veletrhů - 43 % do zahraničí, 25 % v tuzemsku a 23 % jak do zahraničí, tak v tuzemsku. 

Destinace

Ze zahraničních destinací plánují návštěvníci nejčastěji jet do Itálie (19 %), Chorvatska (16 %) či Řecka (13 %), oblíbenými lokalitami jsou také Rakousko (9 %) a Španělsko (9 %). z tuzemských regionů je nejvíce preferovaný Jihočeský kraj (28 %). 
 
Nejpreferovanějším termínem pro dovolenou je léto - a to jak pro zahraniční (72 %), tak pro tuzemskou dovolenou (75 %). 
 
Zatímco tuzemskou dovolenou si všichni lidé budou prakticky zařizovat sami, organizaci zahraniční dovolené svěří nejčastěji cestovní kanceláři (70 %), pouze třetina plánuje vlastní zajištění zahraniční dovolené.

Investice

Návštěvníci veletrhů počítají s výraznější investicí do zahraniční dovolené i v době dopadající krize. 30 % návštěvníků je připraveno utratit 20-30 tis.Kč, 20% za svoji dovolenou utratí částku ve výši 30-50 tis.Kč a desetina návštěvníků dokonce více než 50 tis.Kč. Plánovaná průměrná útrata za zahraniční dovolenou je 27 300 Kč, za tuzemskou dovolenou je útrata výrazně nižší, 11 400 Kč.
 
Markéta Pavelková, Account Manager agentury Ipsos Tambor, k tomu dodává: 
„Z našich dlouhodobých výzkumů víme, že v důsledku ekonomické krize plánuje 51 % populace v roce 2010 omezit výdaje spojené s cestováním a dovolenou. Plány veletržních návštěvníků na dovolenou ale ukazují, že se na veletrzích GO a REGIONTOUR sešli opravdoví fanoušci cestování, neboť 90 % návštěvníků se chystá jet na dovolenou a ani probíhající krize jim jejich plány nedokázala změnit."

Přehledné statistiky v podobě grafů naleznete v dokumentech ke stažení.

Bližší informace k veletrhu GO a REGIONTOUR naleznete na webových stránkách: http://www.bvv.cz/go 

Přiložené dokumenty