Pozvánka na workshop COL - Mapování kulturního dědictví

Druhý workshop přeshraničního projektu COL - Centrum obnovy společného kulturního dědictví se bude věnovat mapování kulturního dědictví v česko-rakouském pohraničí a uskuteční se ve dnech 6. - 7. dubna 2019 v Mikulově.

Účastníci workshopu dostanou za úkol navštívit zajímavá místa v okolí Mikulova, Břeclavi, Laa and der Thaya, poysdorfu a Hohenau an der March a pořídit důkladnou fotodokumentaci pro vytvoření 3D modelů do projektové databáze. 

Vzhledem k charakteru akce i projektu COL se budeme soustředit především na drobnější nebo opomíjené objekty - kaple, boží muka, domky, stodoly, kašny, morové sloupy a pod. nebo na fragmenty větších budov - portály, fasády, věže, arkýře, jednotlivé místnosti a pod. 

Workshop zahájíme vstupní instruktáží a ukázkou práce u morového sloupu v Mikulově, následně se účastníci dohodnou na místech, která navštíví, dostanou mapky a vyrazí po vlastních osách do terénu mapovat kulturní dědictví. Večer bude sraz účastníků ve specializované provozovně zaměřené na tekuté kulturní dědictví jižní Moravy...

V podstatě to bude takový dvoudenní výlet s intenzivním focením, kdo se přidá?  

Budete potřebovat jen Fotoaparát, případně kvalitní foťák v mobilu, poznámkový blok a něco na měření vzdáleností (stačí i obyčejný metr nebo pásmo)

UPOZORNĚNÍ

- Workshop je zdarma pro kohokoliv, koho toto téma zajímá

- Počet účastníků je omezený na 30, je však nutná rezervace zde (Je možné se zúčastnit i na jeden den): https://www.col-conference.eu/events/col-workshop-2

- Workshop bude primárně v češtině a němčině s možností překladu přes angličtinu podle potřeby...

- Akce může být zrušena z důvodu špatného počasí

- Stravování ani ubytování během workshopu není zajištěno

 

Fotogalerie