Znojemské vinařské lyceum

Chcete se stát opravdovými znalci vína? AZ Znojemia pro Vás připravila pět víkendových pobytů během jednoho vegetačního roku v jednom z největších a nejvýznamnějších vinařských regionů jižní Moravy - Znojemské vinařské podoblasti. Váš pobyt se servisem „all inclusive" je pečlivě naplánován a bude naplněn teorií, praxí, ale hlavně osobním poznáním všeho, co k vínu a vinařství patří.

Toto lyceum není ani klasická škola, ale ani jednorázový pobyt bez odborného programu na vinařské akci. AZ znojemia pro Vás připravila ve spolupráci s odborníky bohatý a pestrý program. Po jeho absolvování získáte autentické zkušenosti a znalosti o pěstování a výrobě vína a také - a to je hlavní - se osobně seznámíte s mnoha vinaři, degustátory a sommeliery. V každém z pěti víkendů budete absolvovat minimálně tři degustace pod odborným vedením, při kterých se budete učit víno nejen poznávat, ale také hodnotit. Praktická část je organizována ve vinařských podnicích ve všech pěti teritoriích: Okolí Znojma a jihozápad, Pohraniční, Povodí Jevišovky, Střed a Sever.

Podrobné informace o znojemském vinařském lyceu najdete na www.touristregionpodyji.cz nebo na www.znojemia.cz/lyceum.html.