GrünRaum - zhodnocení zelených prostor

Cílem projektu „GrünRaum“, který byl schválen k podpoře v rámci programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika (ATCZ71) je využít velký potencionál přírodního a kulturního bohatství zahrad a dalších zelených prostor.

Lead Partner: Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava, z.s.p.o.

Partneři: Die Gärten Niederösterreichs, IMC Fachhochschule Krems

Strategičtí parneři: Vysočina Tourism, Niederösterreich Werbung

Realizace: 1. 9. 2016 - 31. 8. 2019

Alokované prostředky EFRR: 423 579,41 €

Nejdůležitější výstupy:

 • společná přeshraniční síť v oblasti zelených prostor
 • společná nabídka přírodního a kulturního bohatství zelených prostor a její prezentace veřejnosti

 


 • Úspěšná přeshraniční výměna zkušeností pokračuje

  V září 2018 se uskutečnily další ze série odborných exkurzí v rámci projektu "GrünRaum - Zhodnocení zelených prostor" za účelem výměny zkušeností. 

  24.10.2018 více
 • Příručka pro zahrady&parky k tvorbě katalogu a storytellingu

  V rámci projektu GrünRaum, ATCZ71 byla vydána příručka pro zahrady, parky a další zelené prostory, která se zaměřuje na tvorbu katalogu přírodního a kulturního bohatství a storytelling.

  13.8.2018 více
 • Unikátní zahrady a parky tří přeshraničních regionů se spojily v projektu DoZahrad.cz.

  Brno 19. června 2018 – Zelené, kvetoucí a voňavé bohatství Jižní Moravy, Vysočiny a Dolního Rakouska se představuje ve společném turistickém projektu. Dvanáct poutavých příběhů odhaluje krásu, historii a jedinečnost zahrad, parků a přírodních zákoutí napříč regiony.

   

  19.6.2018 více
 • Tisková konference

  Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, z.s.p.o. si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci projektu „GrünRaum – zhodnocení zelených prostor“ u příležitosti představení nové webové stránky s příběhy zahrad a parků jižní Moravy, Vysočiny a Dolního Rakouska www.dozahrad.cz.

   

  12.6.2018 více
 • Víkend otevřených zahrad probíhá letos přeshraničně

  Už tento víkend patří zahradám a parkům! Přijďte navštívit tato krásná a inspirativní místa, něčemu se přiučit, poznat místní správce nebo zahradníky. Letos se poprvé koná tato akce přeshraničně v jeden termín jak v České republice, tak i v Dolním Rakousku (Schaugartentage).
  5.6.2018 více
 • Zahrady vyrostou na náměstích v Brně a Telči, pozvou nejen na Víkend otevřených zahrad

  Druhý červnový víkend (9.-10. června 2018) se bude již podeváté konat Víkend otevřených zahrad – akce, v rámci níž je možné po celé republice navštívit jindy nepřístupné zahrady, či si běžně přístupné zahrady vychutnat v jiném světle – s průvodcem či kulturním programem. 

   

  23.5.2018 více
1 2 3 Další

Přiložené dokumenty