Newmarkets

NEWMARKETS (registrační číslo M00074) je společným projektem Centrály cestovního ruchu-Jižní Morava, z.s.p.o., Niederösterreich Werbung GmbH a Vysočina Tourism. Hlavním cílem byla tvorba doprovodné nabídky k Dolnorakouské zemské výstavě 2009 a rozvoj přeshraniční spolupráce těchto regionů.

V roce 2009 se konala Dolnorakouská zemská výstava nejen v samotném Dolním Rakousku, nýbrž došlo i k zapojení města Telč a tím dostala tato výstava novou dimenzi – přeshraniční. Projekt umožnil propojení spolupráce mezi Dolním Rakouskem, Jihomoravským krajem a krajem Vysočina v duchu Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousy a kraji Jihomoravský, Jihočeský a Vysočina.

Partneři se zaměřili během projektu na vyhledávání nových kontaktů, které oslovují 1-2x ročně newsletterem, CCRJM vydala leták Podyjí v česko-německé jazykové mutaci, který byl distribuován na Turistická informační centra a do míst Dolnorakouské zemské výstavy. V roce 2011 připravila CCRJM pro návštěvníky jižní Moravy, Vysočiny a Dolního Rakouska výstavu Sousedé na talíři, která je nyní v období udržitelnosti ke zhlédnutí v objektu Moravského zemského muzea na zámku v Jevišovicích nedaleko Znojma. Součástí projektu byla i komunikace s médii a dalšími partnery v cestovním ruchu.

http://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png

 


 • Sousedé na talíři na Salimě

  Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava představuje na potravinářském veletrhu Salima na brněnském výstavišti přeshraniční výstavu Sousedé na talíři. Téma výstavy, nad kterou převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, je dáno významem gastronomie v současném cestovním ruchu. Stále více lidí se zajímá nejen o to, co jí, ale i o historii jednotlivých kuchyní a kvalitu použitých surovin.

  28.2.2012 více
 • Výstava "Sousedé na talíři" na veletrhu SALIMA

  Návštěvníci veletrhu SALIMA mají jedinečnou příležitost shlédnout přeshraniční výstavu "Sousedé na talíři". Tento veletrh se koná od 28. února do 2. března 2012 v areálu BVV.

  22.2.2012 více
 • Výstava Sousedé na talíři slavnostně zahájena v Telči

  Na první adventní neděli 27. 11. 2011 byla slavnostně zahájena putovní výstava Sousedé na talíři v dalším partnerském regionu - na Vysočině, konkrétně v Telči. Výstava pojednává o společném a rozdílném v kuchařském umění jižní Moravy a Dolního Rakouska a vhodně doplní předvánoční a vánoční program v Telči.

  28.11.2011 více
 • Konference NEWMARKETS

  Dovolujeme si Vás společně s partnery Vysočina Tourism a Niederösterreich Werbung pozvat na konferenci a zahájení výstavy NEWMARKETS - Od Dolnorakouské zemské výstavy až k projektu NEWMARKETS, která se koná 2. listopadu 2011 v Jihlavě.

  11.10.2011 více
 • Výstava Sousedé na talíři byla zahájena ve Wilfersdorfu

  V pátek 2. září 2011 byla slavnostně zahájena putovní část výstavy "Sousedé na talíři - Die Nachbarn auf dem Teller" na lichstenštejnském zámku Wilfersdorf. Tuto dvoujazyčnou výstavu o podobnostech i odlišnostech moravské a dolnorakouské kuchyně můžete na zámku Wilfersdorf shlédnout do 30. října 2011.

  7.9.2011 více
 • Sousedé na talíři – Die Nachbarn auf dem Teller, ve středu vařil šéfkuchař Michal Hájek

  S mimořádným zájmem veřejnosti se setkala středeční exhibice šéfkuchaře brněnského restaurantu La Bouchée Michala Hájka v Paláci šlechtičen - Etnografickém ústavu Moravského zemského muzea.  

  10.8.2011 více
1 2 3 Další