Otevřené sklepní uličky vyprávějí příběhy

Hlavním cílem projektu Otevřené sklepní uličky vyprávějí příběhy (M00216) Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava, z.s.p.o. a Weinviertel Tourismus GmbH bylo vytvoření příhraničního turistického programu s vazbou na Zemskou výstavu 2013 a na vinařský charakter obou regionů, dále větší zapojení sklepních uliček do turistiky.

Oba dva regiony jižní Morava a Weinviertel spojuje společná historie a topografie. Vinařství a zemědělství hrají v těchto regionech významnou roli. Zážitek vína, gastronomie a živé sklepní uličky byla centrální témata Dolnorakouské zemské výstavy v roce 2013 a v rámci tohoto přeshraničního projektu budou tato témata zpracována pro cestovní ruch a prezentována na veřejnosti pomocí různorodých aktivit.

Nejprve se projektový tým zaměřil na produkt sklepních uliček, který je prezentován pomocí webových stránek www.sklepni-ulicky.cz, publikací, byly vybrány tzv. TOP sklepní uličky (1 pro každou podoblast) a proškoleni průvodci těmito sklepními uličkami, byly připraveny a otevřeny nové výstavy k tématu sklepních uliček.  Produkt Brno, město vína - brána do vinařského regionu byl také prezentován na webu, tiskovinami apod. Jedinečnou prezentaci vinařského regionu umožnil festival v Brně v roce 2014. K prezentaci regionu byly také využity regionální produkty a gastronomie v kombinaci s vínem.

http://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png


 • Prezentace sklepních uliček na Chřestových slavnostech

  Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava bude prezentovat projekt "Otevřené sklepní uličky vyprávějí příběhy" na Chřestových slavnostech v Ivančicíh, které se konají 17. - 19. května 2013. Návštěvníci získají informace jak k projektu, tak i k výstavním expozicím, které se uskuteční v tzv. TOP uličkách (Nový Šaldorf, Pavlov, Bořetice, Prušánky) a Louckém klášteře ve Znojmě od druhé poloviny června do konce října. 

  7.5.2013 více
 • Dolnorakouská zemská výstava 2013 otevřena

  S Dolnorakouskou zemskou výstavou 2013 s názvem „Chléb & Víno“ ožívá 8.000 roků napínavých kulturních dějin. V Asparnu an der Zaya si můžete vychutnat křupavou historii chleba a v Poysdorfu kořeněnou historii vinného moku. Ještě nikdy nebyla tato dvě témata představena takto rozsáhle a za využití těch nejmodernějších výstavnických metod. Z malebných kulis ulic s vinnými sklepy oblasti Weinviertel se návštěvníci vydají na místa, kde se tato fascinující kapitola historie lidstva odehrávala. Výstava potrvá do 3. listopadu 2013. Partnerským městem Dolnorakouské zemské výstavy je město Mikulov. 

  29.4.2013 více
 • Prezentace projektu na Svatováclavském posvícení ve Vídni

  Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava prezentovala 27. 9. 2012 na Velvyslanectví České republiky ve Vídni nový projekt Otevřené sklepní uličky vyprávějí příběhy (M00216) a první jeho výstupy v podobě pozvánky na Dolnorakouskou zemskou výstavu 2013. 

  8.10.2012 více
 • Prezentace projektu v Bruselu

  Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava se dne 11. července 2012 zúčastnila společně s delegací Jihomoravského kraje prezentace jižní Moravy v Bruselu. Návštěvníkům byl představen nový projekt Otevřené sklepy vyprávějí příběhy a turistická nabídka regionu. 

  17.7.2012 více
 • Nový projekt se zaměřuje na rozvoj sklepních uliček a vinařské turistiky

  Hlavním cílem projektu „Otevřené sklepy vyprávějí příběhy" Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava a Weinviertel Tourismus GmbH je vytvoření příhraničního turistického programu s vazbou na Zemskou výstavu 2013 a na vinařský charakter obou regionů, dále větší zapojení sklepních uliček do turistiky. 

  10.5.2012 více