Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a Dolním Rakousku

Cílem projektu Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a Dolním Rakousku (M00219) je marketingově využít téma historie rodu Lichtenštejnů na území Jihomoravského kraje a v Dolním Rakousku a podpořit tak cestovní ruch v příhraničním regionu. Projekt realizovala Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava, z.s.p.o. společně s obcí Wilfersdorf za podpory dalších partnerů.

V rámci projektu byly zpřístupněny putovní výstavy vážící se k osobnostem a životu Lichtenštejnů: „Vojenské tradice Lichtenštejnů a knížecí garda“, „Život a dílo Gundukara z Liechtensteinu“. Také se otevřela veřejnosti nová expozice v prostorách Regionálního muzea v Mikulově na zámku s názvem „Lichtenštejnové na Mikulovsku ve 13. – 16. Století“, další stálá výstava věnovaná Lichtenštejnům a jejich genealogii a také místu jejich posledního odpočinku na jižní Moravě – hrobce ve Vranově u Brna, na Státním zámku Valtice.

O akcích, výstavách a další informace k rodu Lichtenštejnů se návštěvníci dozvědí na webové stránce projektu www.liechtensteinove.cz v jazyce českém, německém a anglickém, v TIC Jižní Morava na Radnické 2 v Brně a dalších místech jižní Moravy si také mohou vyzvednout nové tištěné materiály k tématice Lichtenštejnů na jižní Moravě a Dolním Rakousku.
http://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png

 • Nový leták Po stopách Lichtenštejnů

  Na letní sezonu 2017 byl vytištěn nový leták Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku, který představuje zajímavá místa spojená s tímto rodem v českém a německém jazyce.

  26.6.2017 více
 • Rodinná hrobka Lichtenštejnů ve Vranově u Brna opravena

  Rodinná hrobka Lichtenštejnů ve Vranově u Brna se více než tři roky opravovala a v těchto dnech byly opravy za cca 54 mil. Kč dokončeny. Výsledek oprav, které financovalo Lichtenštejnsko, přijel dne 3. 11. 2015 zkontrolovat lichtenštejnský kníže Hans Adam II.

  4.11.2015 více
 • Tisková konference u příležitosti otevření nové stálé expozice na SZ Valtice

  Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci projektu „Po stopách Lichtenštejnů na Jižní Moravě a v Dolním Rakousku“, u příležitosti otevření nové stálé expozice ve 2. patře Státního zámku Valtice.

  26.5.2014 více
 • Po stopách Liechtensteinů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku – nové expozice a slavnosti v Mikulově

  Tuto sobotu 24. 5. 2014 se otevře veřejnosti nová expozice v prostorách Regionálního muzea v Mikulově na zámku s názvem „Lichtenštejnové na Mikulovsku ve 13. – 16. století, a o týden později další stálá výstava na Státním zámku Valtice věnovaná Lichtenštejnům a jejich genealogii a také místu jejich posledního odpočinku na jižní Moravě – hrobce ve Vranově u Brna.

  19.5.2014 více
 • Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku

  Rod Lichtenštejnů po více než osm století budoval a dával tvář krajině, která je dnes jednou z perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky i Rakouska. Centrála cestovního ruchu Jižní Morava a obec Wilfersdorf dnes na zpravodajském serveru Novinky zvou na cestu po stopách tohoto významného šlechtického rodu.

  18.11.2013 více
 • Pozvánka na workshop

  Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku prof. PhDr. Jiřího Kroupy, CSc. a prof. PhDr. Miloše Štědroně, CSc. s názvem "Kníže Karel Eusebius z Lichtenštejna - Dílo o architektuře. Život na knížecím dvoře pozdního 17. století.", která se koná v pátek 13. prosince 2013 v 15 hodin v přednáškovém sále Moravské galerie, Husova 14. Vstup volný.

  24.10.2013 více
1 2 3 Další