Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a Dolním Rakousku

Cílem projektu Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a Dolním Rakousku (M00219) je marketingově využít téma historie rodu Lichtenštejnů na území Jihomoravského kraje a v Dolním Rakousku a podpořit tak cestovní ruch v příhraničním regionu. Projekt realizovala Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava, z.s.p.o. společně s obcí Wilfersdorf za podpory dalších partnerů.

V rámci projektu byly zpřístupněny putovní výstavy vážící se k osobnostem a životu Lichtenštejnů: „Vojenské tradice Lichtenštejnů a knížecí garda“, „Život a dílo Gundukara z Liechtensteinu“. Také se otevřela veřejnosti nová expozice v prostorách Regionálního muzea v Mikulově na zámku s názvem „Lichtenštejnové na Mikulovsku ve 13. – 16. Století“, další stálá výstava věnovaná Lichtenštejnům a jejich genealogii a také místu jejich posledního odpočinku na jižní Moravě – hrobce ve Vranově u Brna, na Státním zámku Valtice.

O akcích, výstavách a další informace k rodu Lichtenštejnů se návštěvníci dozvědí na webové stránce projektu www.liechtensteinove.cz v jazyce českém, německém a anglickém, v TIC Jižní Morava na Radnické 2 v Brně a dalších místech jižní Moravy si také mohou vyzvednout nové tištěné materiály k tématice Lichtenštejnů na jižní Moravě a Dolním Rakousku.
http://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png

 • Webová stránka projektu "Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku" již v provozu

  Od března 2013 je zájemcům o historii rodu Lichtenštejnů k dispozici nová webová stránka www.liechtensteinove.cz. Na stránce naleznete informace o osobnostech, místech a událostech, které jsou spojeny s tímto rodem, nebudou chybět pozvánky na přednášky a další akce.

  16.4.2013 více
 • Nová výstava na zámku ve Wilfersdorfu

  V rámci projektu EÚS "Po stopách Liechtensteinů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku" se podařilo výstavu věnovanou rodu Liechtensteinů na zámku Wilfersdorf zmodernizovat a doplnit moderními, jistě pro návštěvníky zajímavými vizuálními prvky.

  20.3.2013 více
 • Prezentace z workshopů

  Nestihli jste některý z našich workshopů k tématice rodu Lichtenštejnů? Nevadí, prohlédněte si prezentace našich odborníků na této webové stránce. 

  28.2.2013 více
 • Workshop Po stopách Lichtenštejnů "Lichtenštejnské mincovnictví"

  Zveme Vás na přednášku Mgr. Dagmar Grossmannové, Ph.D. s názvem "Lichtenštejnské mincovnictví" v rámci projektu Po stopách Lichtenštejnů na Jižní Moravě a Dolním Rakousku. 

  25.10.2012 více
 • Pozvánka na workshop

  Dovolujeme si Vás pozvat na již druhý workshop v rámci projektu Po stopách Liechtensteinů na Jižní Moravě a Dolním Rakousku. Dne 16. 6. 2012 se od 16 hodin uskuteční přednáška "Jan Adam I. z Liechtenštejna" ve velkém přednáškovém sále Duchovního centra ve Vranově u Brna. Po přednášce v 18 hodin se v kostele Narození Panny Marie uskuteční zádušní mše. Po mši bude komentovaná prohlídka hrobky rodiny Liechtenštejnů. 

  29.5.2012 více
 • Tisková konference

  Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava si vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci k novému projektu „Po stopách Liechtensteinů na Jižní moravě a v Dolním Rakousku", který získal finanční dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013. 

  22.3.2012 více