Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a Dolním Rakousku

Cílem projektu Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a Dolním Rakousku (M00219) je marketingově využít téma historie rodu Lichtenštejnů na území Jihomoravského kraje a v Dolním Rakousku a podpořit tak cestovní ruch v příhraničním regionu. Projekt realizovala Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava, z.s.p.o. společně s obcí Wilfersdorf za podpory dalších partnerů.

V rámci projektu byly zpřístupněny putovní výstavy vážící se k osobnostem a životu Lichtenštejnů: „Vojenské tradice Lichtenštejnů a knížecí garda“, „Život a dílo Gundukara z Liechtensteinu“. Také se otevřela veřejnosti nová expozice v prostorách Regionálního muzea v Mikulově na zámku s názvem „Lichtenštejnové na Mikulovsku ve 13. – 16. Století“, další stálá výstava věnovaná Lichtenštejnům a jejich genealogii a také místu jejich posledního odpočinku na jižní Moravě – hrobce ve Vranově u Brna, na Státním zámku Valtice.

O akcích, výstavách a další informace k rodu Lichtenštejnů se návštěvníci dozvědí na webové stránce projektu www.liechtensteinove.cz v jazyce českém, německém a anglickém, v TIC Jižní Morava na Radnické 2 v Brně a dalších místech jižní Moravy si také mohou vyzvednout nové tištěné materiály k tématice Lichtenštejnů na jižní Moravě a Dolním Rakousku.
http://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png

 • Jan Adam I. Liechtenstein (1656-1712) - ekonom, politik a mecenáš

  V roce 2012 si připomínáme 300 let od smrti knížete Jana Adama I. Liechtensteina, velké postavy knížecího rodu Liechtensteinů a zakladatele novodobého státu knížectví Lichtenštejn. U příležitosti tohoto výročí je pořádána putovní výstava, nad níž má záštitu panující liechtensteinský kníže Jan-Adam II. a hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek. 

  19.3.2012 více
 • O vinařství a vinohradnictví Liechtensteinů

  Přednáškou PhDr. Marka Vařeky, PhD. o vinařském podnikání Liechtensteinů na Moravě a v Dolním Rakousku začala dnes ve školicím středisku Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně série akcí přeshraničního projektu Centrály cestovního ruchu Jižní Morava „Po stopách Liechtensteinů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku." 

  29.2.2012 více
 • Po stopách Lichtenštejnů - vinařství a vinohradnictví

  Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku PhDr. Marka Veřeky, Ph.D. "Po stopách Lichtenštejnů - vinařství a vinohradnictví", která se koná pod záštitou prince Konstantina z Lichtenštejna a hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška. Přednáška se koná v rámci nového projektu "Po stopách Liechtensteinů na Jižní Moravě a Dolním Rakousku". 

  6.2.2012 více