Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku

Rod Lichtenštejnů po více než osm století budoval a dával tvář krajině, která je dnes jednou z perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky i Rakouska. Centrála cestovního ruchu Jižní Morava a obec Wilfersdorf dnes na zpravodajském serveru Novinky zvou na cestu po stopách tohoto významného šlechtického rodu.

V rámci projektu „Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku" budou v roce 2014 zpřístupněny výstavy vážící se k osobnostem a životu Lichtenštejnů: „Vojenské tradice Lichtenštejnů a knížecí garda" ve Slavkově u Brna, „Život a dílo Gundukara z Lichtenštejna" v Moravském Krumlově, „Páté výročí diplomatických styků České republiky s Lichtenštejnskem" v sídle Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně. Stálé expozice se otevřou během jara 2014 na zámcích v Mikulově a Valticích, další expozici bude možno navštívit v Dolním Rakousku na zámku Wilfersdorf. Během roku se konají workshopy pro širokou veřejnost. Nejbližší plánovaný workshop na téma osobnosti knížete Karla Eusebia z Lichtenštejna se uskuteční dne 13. 12. 2013 od 15 hod. v prostorách Moravské galerie v Brně, vstup je zdarma.

Další informace k rodu Lichtenštejnů se zájemci dozvědí na webové stránce projektu www.liechtensteinove.cz v jazyce českém, německém a anglickém.