Po stopách moderny

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, z.s.p.o. realizovala společně s Moravskou galerií v Brně, Europaforum a MAK Wien projekt Po stopách moderny (registrační číslo M00203).

Cílem projektu „Po  stopách  moderny  –  Mezinárodní  kulturní  a  muzejní  poznávací  stezka  po  stopách  kulturního  dědictví  jižní  Moravy  a  severovýchodního  Rakouska  první  poloviny 20. století“ bylo zapojení významných muzejních domů do přeshraniční kulturní stezky, podporovat turistický ruch, šířit povědomí o kulturní identitě středoevropského regionu, napomáhat setkávání mezi obyvateli a tak i vzájemnému porozumění.

V první fázi se projektový tým soustředil na průzkum trhu, jehož výsledky posloužily při přípravě nové kulturní stezky. Součástí projektu byla mimo jiné realizace několika výstav, mediální kampaň, spuštění webových stránek www.postopachmoderny.cz, mobilní aplikace nebo tisk informačních materiálů.

http://www.ccrjm.cz/userfiles/image/Logolinky/logolink_3.png


 • Závěrečná tisková konference Po stopách moderny

  Závěrečná tisková konference Po stopách moderny

  Dne 17.12.2013 se uskutečnila závěrečná tisková konference projektu "Spuren" - Architektur-und Museumsroute AT-CZ, v rámci které vznikla stezka Po stopách moderny. Tiskové konference se zúčastnili zástupci všech partnerů projektu a také paní Martina Lehmannová, která stála u zrodu celého projektu.

  17.12.2013 více
 • Web projektu po Stopách moderny

  V rámci projektu Po stopách moderny byl spuštěn nový webový portál, více informací na

  2.12.2013 více
 • Nová mobilní aplikace Po stopách moderny

  Cílem projektu „Po stopách moderny – Mezinárodní kulturní a muzejní poznávací stezka po stopách kulturního dědictví jižní Moravy a severovýchodního Rakouska první poloviny 20. století“ je zapojením významných muzejních domů podporovat turistický ruch, šířit povědomí o kulturní identitě středoevropského regionu, napomáhat setkávání mezi obyvateli a tak i vzájemnému porozumění.

  1.12.2013 více
 • Pozvánka na tiskovou konferenci projektu Po stopách moderny

  Dne 26.5.2013 se v Rodném domě Josefa Hoffmanna uskuteční tisková konference k mezinárodnímu projektu "Spuren"-Architektur-und Museumsroute AT-CZ a nové výstavě Josef Hoffmann - Friedrich Kiesler: Contemporary Art Applied.

  6.5.2013 více
 • Kulturní stezka pro střed Evropy

  Kulturní stezka pro střed Evropy

  Výsledkům právě dokončeného průzkumu trhu, analyzujícího turistický potenciál kulturní stezky Stopy moderny na území jižní Moravy, Dolního a Horního Rakouska a Vídně, byl věnován dnešní workshop v Moravské galerii.

  5.12.2012 více
 • Workshop "Po stopách moderny. Kulturní stezka pro region Centrope"

  Srdečně Vás zveme na workshop "Po stopách moderny. Kulturní stezka pro region Centrope", který se koná v Moravské Galerii v Brně, Uměleckoprůmyslovém muzeum, dne 5. prosince 2012.

  26.11.2012 více