Rok 2019 ve znamení podpory poutního turismu

Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava, z.s.p.o. chystá společně s partnerem Weinviertel Tourismus v roce 2019 množství aktivit na podporu poutního turismu a Svatojakubských cest v rámci přeshraničního projektu Fondu malých projektů „Poutní turismus na jižní Moravě a ve Weinviertelu“.

Během hlavní turistické sezony se můžete těšit na putovní výstavu věnovanou fenoménu poutnictví, která bude zahájena 12. dubna 2019 v Grossrussbachu během poutnického sympozia, dále se přesune do Poysdorfu, kostela sv. Jakuba v Brně a na závěr prázdnin do Mikulova.

CCRJM také připravuje podrobnou brožuru s mapami k poutním trasám a především Svatojakubské cestě v regionu jižní Moravy a Weinviertelu. Partner projektu připraví pro poutníky praktické skládací mapy. Obě tiskoviny budou k dispozici v česko-německé jazykové mutaci.

12. dubna 2019 se v rámci projektu uskuteční sympozium na téma „Jak k sobě jde spiritualita a turismus?“ v dolnorakouském Grossrussbachu a o den později bude společnou poutí z jižní Moravy přes hranice zahájená poutnická sezona.

Termíny všech akcí a místa budu dostatečně předem avizovány na této webové stránce www.jakubskacesta.cz a facebooku Svatojakubska cesta na jižní Moravě.