Pozvánka do pracovní skupiny projektu SlowFood - CE

Dovolujeme si pozvat zájemce k zapojení do pracovní skupiny projektu SlowFood Central Europe. Zapojení do této pracovní skupiny znamená, že budete dostávat informace o průběhu realizace tohoto projektu a budete pozváni k informačním a vzdělávacím workshopům.

Projekt SlowFood Central Europe je vyústěním rostoucího kulturního významu gastronomie. Gastronomie je z velké části využívána k podpoře cestovního ruchu, ale málokdy je nahlížena jako prostředek, který může pomáhat zvyšovat udržitelnost životního prostředí a společenskou integraci. Projekt Slow Food Central Europe prověří inovativní řešení propagace gastronomického dědictví ve veřejném prostoru pěti měst: Benátek (Itálie), Dubrovníku (Chorvatsko), Krakova (Polsko), Brna (Česká republika) a Kecskemétu (Maďarsko).
 
Každá země má svoji kulturní identitu a gastronomické dědictví je její nedílnou součástí. Gastronomické dědictví je tvořeno specifickými potravinami, tradicemi a vědomostmi řemeslníků. Ty jsou důsledkem tisíců let přítomnosti lidí na daném místě, stejně tak jako sdílení a směňování s ostatními komunitami. Tato rozmanitost nás odlišuje a obohacuje na každé úrovni. V případě zemí střední Evropy, protagonistů tohoto projektu, stojí kulturní rozmanitost na společných základech. Města jsou ideálními laboratořemi pro rozvoj gastronomického dědictví: dostatečně malá, aby dokázala ovlivnit podnikatelskou a společenskou scénu, ale zároveň dostatečně velká k tomu, aby sloužila jako brány na mezinárodní trhy.
 
Tříletý projekt SlowFood - CE (registrační číslo CE936) realizuje od podzimu 2017 jedenáct partnerů z pěti členských zemí EU (Itálie, Chorvatska, České republiky, Maďarska a Polska) a byl finančně podpořen z program Interreg Central Europe. Partnery z České republiky jsou Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, z.s.p.o a Slow Food Brno, přidruženým partnerem projektu je také Statutární město Brno.
 
Svůj zájem o zapojení do pracovní skupiny prosím vyjádřete na e-mail hlavkova@ccrjm.cz. Případné dotazy vám rádi zodpovíme na telefonu 542 210 088.