Zapojte se do katalogu farmářů a výrobců potravin z jižní Moravy

Centrála cestovního ruchu-jižní Morava, z.s.p.o. se SlowFood Brno připravuje v rámci projektu Slow Food - Central Europe online a tištěný katalog farmářů a řemeslníků, kteří produkují kvalitní zemědělské produkty a tradiční potraviny na území Jižní Moravy. V katalogu budou uvedeny kontakty na dodavatele a přehled jeho nabídky produktů.


Díky katalogu budou moci kuchaři v gastronomických provozech a v provozech veřejného stravování vybírat dodavatele produktů na přípravu pokrmů a pomohou tak zachovávat gastronomické dědictví regionu Brna a jižní Moravy. Producenti budou prezentováni v online katalogu na webových stránkách www.ochutnejtemoravu.eu a v tištěné verzi katalogu.

Podmínky pro zařazení do katalogu:

 • Jste zemědělec nebo malý a středně velký potravinářský podnik, tj. subjekt s počtem maximálně 250 zaměstnanců.
 • Máte sídlo a provozovnu v Jihomoravském kraji.
 • Jste schopen zajistit dodávku svých produktů a výrobků do gastronomických provozů a provozů veřejného stravování (školy, nemocnice, domovy seniorů apod.) v Brně.
 • Vaše produkty a/nebo výrobky splňují tato kritéria:
  • minimálně 70% podíl surovin původu z Jihomoravského kraje,
  • potravinářský výrobek byl vyroben v regionu Jihomoravského kraje,
  • jsou výjimečné svou tradiční recepturou typickou pro Jihomoravský kraj, originálním výrobním postupem, tradičním způsobem hospodaření nebo použitou regionální surovinou,
 • Do stanoveného termínu vyjádříte zájem o zařazení.

 

Pro deset zemědělců či výrobců potravin, splňujících výše uvedená kritéria, nabízíme vytvoření krátkého (do 3 minut) video medailonku, který budu součástí prezentace v online katalogu.

Pokud splňujete předepsané podmínky a máte zájem o zařazení do katalogu, vyjádřete svůj zájem nejpozději do 30.3.2019 na e-mail adresu tom@slowfoodbrno.cz. Výroba video medailonku bude nabídnuta prvním deseti zájemcům, splňujícím kritéria výše. V případě dotazů se prosím obraťte e-mailem na tom@slowfoodbrno.cz.